Denná Tlač

Ostatné

Najväčšia nafukovacia socha na svete ohromuje nielen svojou veľkosťou

Najväčšia nafukovacia socha na svete ohromuje nielen svojou veľkosťou

Stredobodom módnej prehliadky talianskej značky Diesel Jar – leto 2023 počas milánskeho týždňa módy bola najväčšia nafukovacia socha na svete, ktorá sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Prehliadka sa konala 21. septembra v Allianz Cloud Arene. Ako informuje Dezeen.com, autorom tohto ohromujúceho diela je holandská dizajnérska kancelária Studio Dennis Vanderbroeck, ktorá sa nechala inšpirovať antickými sochami. 

Socha stojaca na podlahe znázorňujúcou značku Diesel v strede arény s 5 000 sedadlami bola 50 metrov dlhá, 38 metrov široká a 14 metrov vysoká.

Socha, respektíve súsošie pozostávalo zo štyroch strieborných tiel bez pohlavia, ktoré boli vzájomne poprepletané a vnárali sa do seba. Telá boli znázornené v neprirodzených pózach a ich končatiny vyčnievali na všetky strany arény.

Štúdio Dennis Vanderbroeck pri tvorbe diela spolupracovalo so spoločnosťou Bigger Than Life. Socha bola vyrobená z nylonu. Išlo o podobný materiál, ktorý sa používa pri výrobe padákov.

Holandské štúdio sa pri tvorbe nafukovacieho súsošia nechalo inšpirovať starovekými sochami, pohybom pri športe a tanci. Dizajnéri použili pritom 3D modelovanie, aby vytvorili ľudsky nemožné pózy postáv, ktoré sa snažia vymaniť sa zo svojho prostredia.

„Inšpirácia pre priestorový dizajn začala výskumom pozícií antických sôch. Postupne sme vytvorili príbeh, ktorý skúmal obmedzenia fyzického ľudského tela,“ hovorí Dennis Vanderbroek, zakladateľ holandského štúdia.

Socha ohromila 4 800 návštevníkov módnej prehliadky nielen svojou veľkosťou, ale aj tým, že vďaka nevšednému dizajnu a priestorovému rozloženiu mali pocit, že sa stali jej súčasťou.

Najnovšie Články