Denná Tlač

Domáce

Mladíci na motorke blízko Hlohovca utekali pred policajtmi, skončili v kríkoch (video)

Mladíci na motorke blízko Hlohovca utekali pred policajtmi, skončili v kríkoch (video)

Motorku bez evidenčných čísel, ale s tromi mladými pasažiermi, si všimli v sobotu podvečer policajti na ceste medzi Hlohovcom a Dolným Trhovišťom. Výzvy policajtov na zastavenie vodič motorky nerešpektoval a začal nebezpečne unikať.

„Počas jazdy mladík niekoľkokrát prešiel v neprehľadných zákrutách do protismeru. Po pár kilometroch vodič zišiel z cesty a všetci traja skončili aj s motorkou v kríkoch. Našťastie sa nikto nezranil,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová s tým, že motorku šoféroval 16-ročný mladík bez vodičského preukazu.

Jeho 14- a 15-roční spolujazdci, ktorí na motorke vôbec nemali čo sedieť, dokonca jazdili bez prilieb. Policajti mladého vodiča oznámili príslušnému dopravnému inšpektorátu, ktorý ho za viaceré porušenia dopravných pravidiel bude riešiť v správnom konaní.

Ako mladistvému môže hroziť pokuta 300 eur, prípadne zákaz činnosti až na 1 rok. 15-ročnému mladíkovi policajná hliadka uložila, za jazdu bez prilby, blokovú pokutu.

14-ročný chlapec ešte nie je v zmysle zákona priestupkovo zodpovedný, preto jeho správanie polícia oznámila na príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na ďalšie konanie.

Najnovšie Články