Denná Tlač

Ostatné

Ako vyberať jesenné športové oblečenie

Ako vyberať jesenné športové oblečenie

Jedna z najdôležitejších vecí pri športovaní v exteriéri je adekvátne oblečenie a obuv. V tomto období by si mal športovec vyberať zvršky z takých materiálov, ktoré si uchovávajú svoje prémiové vlastnosti aj v hmlistom, veternom či daždivom počasí.

Jesenné športové oblečenie má odvádzať nadbytočnú vlhkosť a zabezpečiť športovcovi optimálnu telesnú teplotu. Preto v chladnejšom období zvršky, určené do exteriéru, majú byť nepremokavé a zároveň priedušné. Pri zostavovaní jesenného športového šatníka je prvoradý výber športovej bundy a nepremokavých nohavíc. Prechodná bunda a pohodlné nohavice sú nevyhnutnou súčasťou jesenného športového šatníka.

Kvôli premenlivému počasiu má byť športové oblečenie v tomto ročnom období jednoducho vrstviteľné a ľahko skladovateľné. Dobré je, ak si športovec môže svoje vrchné oblečenie kedykoľvek obliecť alebo vyzliecť podľa aktuálnej potreby. Medzi ideálnu a spoľahlivú spodnú športovú bielizeň patrí Merino termoprádlo z jemnej merino vlny. Bielizeň z tohto prírodného materiálu je možné nosiť po celý rok. V lete príjemne chladí a v zime udržuje teplo – športovcom poskytuje komfort v každom ohľade. A zvršky z merino vlny si vyžadujú len jednoduchú údržbu. Môžu sa prať v rukách alebo v práčke, pri teplote 30°C. A z akého materiálu je dobré voliť športové tričká a mikiny? Každému športovcovi dobrú službu poskytnú Merino tričká a mikiny z funkčných materiálov. Medzi overené funkčné materiály patrí tiež polyamid, polyester a elastan, ktoré sa vyznačujú maximálnou priedušnosťou a dobrou pružnosťou. Účinne zadržiavajú teplo a dokážu rýchlo schnúť.

Rovnako ako oblečenie, pre športovca je dôležitá aj kvalitná športová obuv. Ako teda vybrať na športovanie tú správnu? Športová obuv má byť hlavne pohodlná, mäkká a pružná. Má mať správny strih, dĺžku, šírku, hmotnosť a vhodné materiálové zloženie. Ideálne je, ak obuv obsahuje anatomicky tvarovanú stielku a dostatočne hrubú podrážku. Nevhodná obuv môže spôsobiť nielen poškodenie kostry chodidla, ale aj deformity nôh a chybné držanie tela. Pokiaľ obuv spôsobuje otlaky či odreniny, na nosenie je nevhodná a z tohto pohľadu je veľmi dôležitá aj kvalita ponožiek. Merino ponožky sú maximálne elastické a dokonale kopírujú tvar chodidiel. Tento priedušný prírodný materiál je vhodný pre každého športovca, ktorí sa chce vo svojom odeve a obuvi cítiť pohodlne. Merino vlna obsahuje prírodný proteín – keratín, no tiež malé množstvo vápnika, sodíka a lanolínu.

Informačný servis

Najnovšie Články