Denná Tlač

Zahraničné

Ukrajinci okrajovo postúpili pri Bachmute a tlačia sa k Novoprokopivke, prekážkou už nebude ani zákopová línia

Ukrajinci okrajovo postúpili pri Bachmute a tlačia sa k Novoprokopivke, prekážkou už nebude ani zákopová línia

Ukrajinské sily zaznamenali postup pri dedine Orichovo-Vasylivka, ktorá sa nachádza 11 kilometrov severozápadnej od Bachmutu v Doneckej oblasti.

V najnovšej správe to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), ktorým sa podarilo geolokalizovať dostupné zábery.

Vojenskí analytici taktiež uviedli, že ruské sily už pravdepodobne nekontrolujú približne kilometer dlhú zákopovú líniu západne od dediny Verbove v Záporožskej oblasti.

„Neprítomnosť ruských síl v tejto zákopovej línii by mohla uľahčiť ďalší ukrajinský postup v tejto oblasti, keďže táto zákopová línia už nie je pre ukrajinské sily významnou prekážkou,“ uviedol ISW.

Verbove je len 18 kilometrov východne od dediny Robotyne, ktorú ukrajinské sily oslobodili začiatkom septembra. Ukrajinci sa ďalej tlačia k Novoprokopivke, pričom uviedli, že očakávajú boje o kontrolu nad vyvýšeninami nachádzajúcimi sa na juhu a východe dediny, keď sa budú blížiť k ďalšej línii ruskej obrany.

Veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj nedávno povedal, že z frontu čoskoro prídu dobré správy, a poznamenal, že ukrajinské sily neustále postupujú. Neposkytol však ďalšie informácie.

Najnovšie Články