Denná Tlač

Pracujete na home office? Potom potrebujete zdravotnú stoličku

Pracujete na home office? Potom potrebujete zdravotnú stoličku

Pracujete už nejakú dobu doma? Ak áno, potom je pravdepodobné, že väčšinu svojej pracovnej doby presedíte. Viete, že ľudia viac sedia, ako spia? Napriek tomu im viac záleží na kvalite ich matraca, než na kvalite ich kancelárskej stoličky. Viete, prečo potrebujete aj vy zdravotnú stoličku?

Bolí vás pri dlhodobom sedení chrbát a kĺby? Dobrou správou je, že v tom nie ste sami. Zlou správou je, že svoju stoličku potrebujete nutne vymeniť za inú, a to je koniec koncov dobrá správa. Zdravotné kancelárske stoličky nie sú určené len do kancelárie. Sú vhodné pre všetkých, ktorí pracujú doma alebo sa doma dlho učia. V dnešnom článku vám vysvetlíme dôležitosť kvalitnej ergonomickej stoličky aj v domácom prostredí.

Zdravotný, iným slovom ergonomický, dizajn stoličky hovorí o tom, že stolička je nielen výškovo nastaviteľná. Nastaviteľné sú aj jej časti, či už ide o prispôsobiteľnú výšku, alebo sklon – opierky, operadlo, sedadlo. Tieto časti podporujú správne držanie tela, znižujú tlak a prispievajú k lepšej pracovnej morálke.

Viete, že existuje akási správna poloha pri sedení – hlava je rovno, nie je ohnutá smerom dole, kolená a lakte zvierajú pravý uhol, chodidlá sa dotýkajú zeme a tvar operadla podporuje chrbticu. Samozrejme, o takéto sedenie sa môžete snažiť aj pri klasickej stoličke. Klasická stolička však neumožňuje vydržať v správnej polohe dostatočne dlho. Nemá také podporné vlastnosti.

Tu prichádza zdravotná ergonomická stolička, ktorá je navrhnutá tak, aby sa prispôsobila tvaru vášho tela, a aby mu poskytovala oporu. Nielen chrbtici, ale aj kĺbom a hlave.

Správne sedenie na stoličke vedie k fyzickému, ale aj k psychickému pohodliu. Najmä doma, keď sa potrebujete plne sústrediť na prácu, je nevyhnutné, aby sa vám na vašej stoličke dobre sedelo. Bolestivé sedenie môže viesť k nervozite, úzkosti a neproduktívnej práci. K psychickej pohode pomáha aj niečo iné – postavenie sa. Preto je vhodné polohy pri práci striedať. Skvelou pomôckou je v tomto kontexte aj výškovo nastaviteľný stôl, vďaka ktorému môžete nerušene pokračovať v práci aj v stoji.

Mnohí ľudia pracujúci na home office vedia, aké je náročné udržať si pracovnú morálku a sústredenosť, najmä ak sú doma deti. Bezpečné a pohodlné sedenie však zvyšuje spomínanú morálku. Vedie k tomu, že človek je spokojnejší so svojou prácou, vie pracovať dlhšie, lepšie sa sústrediť a podať lepší výkon.

Zdravotné kancelárske stoličky nepatria medzi lacné kúsky. Na druhej strane ide o výhodnú investíciu. Tieto stoličky sa vyrábajú z kvalitných materiálov, ako je napríklad pravá koža, a využívať ich budú aj vaši potomkovia. Ekonomicky sa vám tak oplatí investovať do tohto typu sedenia.

Vybrali ste si už svoju zdravotnú stoličku? Ak nie, vyberte si čo najskôr a urobte svoj pracovný čas čo najviac produktívnym.

Informačný servis

Najnovšie Články