Denná Tlač

Na turnaji ATP Masters 1000 bodoval Slovák s Chorvátom, Filip Polášek získal najcennejší titul svojej tenisovej kariéry

Na turnaji ATP Masters 1000 bodoval Slovák s Chorvátom, Filip Polášek získal najcennejší titul svojej tenisovej kariéry

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig triumfovali na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati. Vo finále prestížneho turnaja zdolali najvyššie nasadený kolumbijský pár Juan Sebastián Cabal, Robert Farah po setoch 4:6, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk). Rodák zo Zvolena si tak pripísal na konto najcennejší titul jeho doterajšej tenisovej kariéry.

Úvodný set sa nevyvíjal pre slovensko-chorvátsku dvojicu najlepšie, pretože Dodig už v prvom geme stratil svoje podanie. Celkovo na servise stratilo menej favorizované duo v prvom sete len šesť loptičiek, no práve nevydarená úvodná hra bola kľúčová. Kolumbijčania boli na podaní takmer neomylní a hoci museli odvracať jeden brejkbal súperov, set doviedli do úspešného konca – 6:4.

V druhom sete si Polášek s Dodigom udržiavali tesný náskok a v tom najvhodnejšom čase dokázali prelomiť podanie súperov. V desiatej hre, za stavu 5:4 v ich prospech, zaskočili účastníkov záverečného Turnaja majstrov v Londýne a poslali zápas do tretieho dejstva.

V zápasovom tajbrejku sa im od stavu 3:3 podarilo odskočiť na 7:3, čo sa ukázalo byť rozhodujúce. Pri podaní Poláška premenili druhý mečbal a mohli sa radovať z triumfu na turnaji v Cincinnati.

Najnovšie Články