Denná Tlač

Márquez štvrtýkrát po sebe ovládol Veľkú cenu Aragónska a navýšil náskok na čele šampionátu

Márquez štvrtýkrát po sebe ovládol Veľkú cenu Aragónska a navýšil náskok na čele šampionátu

Španiel Marc Márquez sa stal víťazom Veľkej ceny Aragónska cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP. Úradujúci majster sveta nadviazal na víťazstvo v sobotňajšej kvalifikácii a zvýšil svoj náskok v poradí šampionátu na 98 bodov.

Rodák z mesta Cervera triumfoval na okruhu Alcaňiz štvrtýkrát po sebe a v triede MotoGP dosiahol 52. víťazstvo. Zároveň to boli pre Španiela jubilejné 200. preteky od debutu v roku 2008.

V Aragónsku skončil na druhom mieste Talian Andrea Dovizioso a poradie na stupňoch víťazov doplnil Austrálčan Jack Miller.

V triede Moto2 patril k najväčším favoritom Márquezov brat Álex, ale ten sa musel uspokojiť s tretím miestom. Napriek tomu si ziskom 16 bodov upevnil prvú priečku v celkovom poradí pred krajanom Augustom Fernándezom, ktorému preteky vôbec nevyšli.

Z víťazstva sa tešil Juhoafričan Brad Binder, ktorý nadviazal na víťazstvo z rakúskeho Spielbergu. Na striebornom stupienku sa umiestnil Španiel Jorge Navarro. Ten stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne a už štyrikrát skončil na druhej priečke.

V kubatúre Moto3 sa tretieho triumfu v tejto sezóne dočkal Španiel Arón Canet na motocykli KTM. Od polovice pretekov si jazdil svoje vlastné preteky, vypracoval si komfortný náskok a opäť sa vrátil do súboja o majstrovský titul.

Talian Lorenzo Dalla Porta skončil v Aragónsku až na 11. pozícii, a tak vedie už len s dvojbodovým náskokom pred Canetom. Debutantmi na stupňoch víťazov sa stali druhý Japonec Ai Ogura a tretí Talian Dennis Foggia.

Najnovšie Články