Denná Tlač

Hamilton štvrtýkrát vyhral v Soči a aj vďaka Vettelovmu odstúpeniu ovládol Veľkú cenu Ruska

Hamilton štvrtýkrát vyhral v Soči a aj vďaka Vettelovmu odstúpeniu ovládol Veľkú cenu Ruska

Víťazom Veľkej ceny Ruska formuly 1 sa stal Brit Lewis Hamilton na Mercedese. Dominancia nemeckého tímu na okruhu v Soči pokračuje ďalej a Mercedes v dejisku ZOH 2014 vyhral aj šieste preteky.

Rodák z mesta Stevenage dosiahol štvrtý miestny triumf a už 82. vo svojej úspešnej kariére. Úspech „strieborných šípov“ potvrdil druhým miestom Valtteri Bottas a poradie na stupňoch víťazov doplnil Charles Leclerc na Ferrari.

Štart pretekov najlepšie zvládol Vettel, ktorý sa z tretieho miesta dostal na vedúcu pozíciu. Vypracoval si takmer päťsekundový náskok pred svojim tímovým kolegom Leclercom a až do zastávok v boxoch si pohodlne jazdil na čele.

V 27. kole zamieril Nemec k svojim mechanikom, ale už kolo neskôr musel pre technické problémy odstúpiť. Pre Vettela to bolo vôbec prvé vypadnutie v sezóne, ktoré paradoxne pomohlo Mercedesu.

Problémy Vettela znamenali aktiváciu tzv. virtuálneho safety car, čo dokonale využil Hamilton. Zamieril k svojim mechanikom, tí mu „obuli“ najrýchlejšie pneumatiky s červeným označením a Brit sa zaradil na prvé miesto.

Následne si už vedúcu priečku bez väčších ťažkostí udržal a už len deväť víťazstiev ho delí od vyrovnania rekordu Michaela Schumachera (91).

„Celý tím odviedol vynikajúcu prácu. Nikdy sa nevzdávame. Snažili som sa na to tlačiť, auto bolo vynikajúce a napokon sme dosiahli skvelý výsledok,“ povedal 34-ročný pretekár v televíznom rozhovore s krajanom Paulom di Restom.

Lewis Hamilton sa opäť priblížil k zisku šiesteho majstrovského titulu. V poradí šampionátu má pred Bottasom komfortný 73-bodový náskok.

Ďalší triumf bude môcť britský pilot pridať už o 14 dní, kedy je naplánovaná Veľká cena Japonska. Na okruhu Suzuka bude opäť patriť k favoritom, keďže vyhral štyri z ostatných päť pretekov na spomenutom okruhu.

Najnovšie Články