Denná Tlač

Ferrari sa po 11 rokoch teší z hetriku v F1, Vettel sa dočkal triumfu po 392 dňoch

Ferrari sa po 11 rokoch teší z hetriku v F1, Vettel sa dočkal triumfu po 392 dňoch

Scuderia Ferrari je historicky najúspešnejším tímom v histórii formuly 1. Na konte má 238 víťazstiev, pričom posledné dosiahla v nedeľňajšej Veľkej cene Singapuru.

Tím z Maranella tak po pretekoch v Belgicku a Taliansku skompletizoval víťazný hetrik, čo je v ostatných rokoch nevídaným javom.

Naposledy sa podarilo Ferrari vyhrať tri preteky za sebou pred dlhými jedenástimi rokmi. V sezóne 2008 dokonca triumfovalo štyrikrát v sérii, zásluhou Kimiho Räikkönena a Felipeho Massu.

Okrem čakania na víťazný hetrik Ferrari sa skončila aj ďalšia negatívna séria. Po 22 podujatiach a 392 dňoch vyhral preteky F1 Sebastian Vettel. Po športovej stránke neprežíva najlepšie obdobie, no silu a energiu mu dodávajú jeho fanúšikovia.

„Dostal som množstvo listov a pekných správ. Ľudia v nich hovoria vlastné príbehy, keď veci nešli tak ako chceli. Dáva mi to silu, aby som sa snažil ďalej a je pekné, keď sa to vyplatí,“ vyjadril sa pre oficiálny web F1 štvornásobný majster sveta.

Po pretekoch v Singapure sa športovým gestom prezentoval aj Lewis Hamilton, ktorý smeruje za šiestym titulom majstrom sveta. Počas toho, ako si Vettel plnil mediálne povinnosti, prišiel za ním a povedal mu: „Dobrá práca, som za teba veľmi šťastný.“

Pochvaly sa 32-ročný rodák z Heppenheimu dočkal aj od šéfa Ferrari Mattia Binotta, ktorý sa vyjadril, že „Seb“ si víťazstvo zaslúžil. Vettel je historicky najúspešnejším pretekárom v Singapure, keďže to bolo jeho piate miestne víťazstvo. Vo farbách Ferrari ich má na konte už 14, iba o jedno menej než legendárny Rakúšan Niki Lauda.

Víťazstvo Ferrari na okruhu Marina Bay je o to prekvapujúcejšie, že mestský okruh a náročné podmienky mali vyhovovať Mercedesu. Červené monoposty však nečakane predčili strieborné šípy, ktoré im ešte pred takmer dvoma mesiacmi v Maďarsku nadelili minútu. Navyše, víťazstvo Sebastiana Vettela doplnil druhým miestom Charles Leclerc.

„Toto double je pre nás veľmi dôležité, pretože sme ho dosiahli na veľmi odlišnom type okruhu ako je Spa-Francorchamps alebo Monza. Auto sa neustále zlepšuje a tím pracuje a reaguje dobre. Sme veľmi šťastní za toto víťazstvo,“ povedal Binotto pre web formula1.ferrari.com.

Najnovšie Články