Denná Tlač

Záhrada ako prameň zdravia: Tieto vône dokážu liečiť

Záhrada ako prameň zdravia: Tieto vône dokážu liečiť

Liečivé vône v záhradách nie sú len o výnimočnej kráse a vôni kvetov a bylín. Sú tiež nástrojom, ktorý môže pomôcť zlepšiť naše zdravie a pohodu. Aromaterapia, staroveká prax používania vôní na liečenie, je v súčasnosti vedecky dokázaným spôsobom, ako sa liečiť pomocou aróm z prírody.

Táto exotická rastlina je oveľa viac ako len voňavá prísada do našich dezertov. Aróma vanilky je skutočne liečivá. Má schopnosť utíšiť bolesť a uvoľniť napäté svaly. Jej sladká vôňa môže byť účinným nástrojom v boji proti stresu a napätiu. Ak chcete využiť výhody vanilky, vytvorte zmes oleja z vanilky s inými olejmi, ako je olivový alebo mandľový, a použiteť ho na uvoľňujúcu masáž. To nielenže zvlhčí pokožku, ale tiež vám prinesie liečivé výhody vanilky.

Toto tradičné korenie je známe svojimi liečivými účinkami, najmä keď ide o tráviaci trakt. Semená feniklu majú schopnosť uvoľniť hladké svalstvo, čo môže byť veľmi užitočné pri kŕčoch alebo nafukovaní. Feniklový olej môže byť tiež veľmi účinný, keď je aplikovaný lokálne. Ako na to? Zmiešajte zmes feniklového oleja s olivovým olejom a aplikujte na brucho, ktoré prikryjete s nahriatym uterákom. Minimálne 10 minút odpočívajte a nechajte pôsobiť suché teplo na uvoľnenie kŕčov.

Svojou osviežujúcou a chladivou vôňou je jedným z najobľúbenejších riešení mnohých domácností. Jej liečivé vlastnosti sú vedecky dokázané a v niektorých prípadoch môžu byť účinnejšie ako tradičné lieky proti bolesti. Mätový olej, najmä keď je riedený alkoholom, ako vodka, môže byť vynikajúcim riešením na miestnu liečbu bolesti hlavy. Touto zmesou treba potierať napríklad spánky. Mäta totiž pôsobí stimulačne na nervové zakončenia a tým uľavuje od bolesti.

Príroda je skutočným pokladom, keď ide o liečivé rastliny. Aromaterapia nám poskytujete nástroj, ako využiť tieto dary prírody pre naše zdravie a pohodu. Ak ste ešte nikdy nevyskúšali liečivé vône z vašej záhrady, možno je najvyšší čas začať.

Najnovšie Články