Denná Tlač

Walesu bude proti Slovensku chýbať dôležitý hráč, Bale očakáva náročný zápas

Walesu bude proti Slovensku chýbať dôležitý hráč, Bale očakáva náročný zápas

Tréner waleskej futbalovej reprezentácie Ryan Giggs na stredajšej tlačovej konferencií potvrdil, že štvrtkový súboj v Trnave proti Slovensku vynechá pre svalové zranenie stredopoliar Aaron Ramsey.

Naďalej tak platí, že 28-ročný hráč Juventusu Turín si národný dres naposledy obliekol ešte v novembri 2018. Giggs však nevylúčil možnosť, že Ramsey bude k dispozícii aspoň na nasledujúci domáci duel s Chorvátskom.

„Je šanca, že Aaron v nedeľu nastúpi. Má zdravotné problémy a až v pondelok večer sa pripojil k mužstvu. Budeme jeho stav naďalej sledovať a dúfame, že bude v poriadku,“ skonštatovala klubová legenda Manchestru United.

Walesu sa na ihriskách súperov príliš nedarí. V prebiehajúcej kvalifikácii prehral v Chorvátsku 1:2 a tiež najtesnejším rozdielom na pôde Maďarska. Ryan Giggs vyzdvihol vyrovnanosť skupiny a tiež naznačil, čo bude pre vývoj zápasu v Trnave kľúčové. „Musíme hrať lepšie. V Chorvátsku sme hrali v náročných podmienkach, bolo veľmi teplo, no celkovo sme odohrali veľmi vyrovnané zápasy. Naša skupina je veľmi náročná a každý môže zdolať každého. Dôležité však je, aby sa naše chyby z predošlých zápasov neopakovali,“ dodal Giggs.

Na tlačovej konferencií nechýbal ani Gareth Bale, ktorý proti Slovákom odohral doposiaľ všetky štyri zápasy. V dvoch z nich dokonca skóroval a rád by na tieto presné zásahy nadviazal.

„Urobím všetko preto, aby som skóroval a pomohol tímu. Podstatné však je, aby sme vyhrali a nezáleží na tom, kto dá gól. Musíme podať kolektívny výkon a držať sa svojho plánu hry. Slovensko má veľmi kvalitné mužstvo. Dosiahli sme proti nemu dobré výsledky, ale očakávam náročný zápas. Vieme, v akej situácii sa nachádzame a dáme zo seba sto percent,“ skonštatoval hráč Realu Madrid.

Najnovšie Články