Denná Tlač

Vysokú pri Morave s rakúskym Marcheggom spojí nový cyklomost, výstavba bude dokončená v lete 2021

Vysokú pri Morave s rakúskym Marcheggom spojí nový cyklomost, výstavba bude dokončená v lete 2021

Slovenskú obec Vysoká pri Morave v okrese Malacky a rakúsky Marchegg spojí cyklotrasa, ktorá pôjde ponad rieku Morava. Prví cyklisti a peší budú môcť cyklolávkou prejsť pravdepodobne v lete 2021, jej výstavba bude stáť približne 6 miliónov eur.

Uviedla to hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman v tlačovej správe. Dohodu o výstavbe a údržbe cyklolávky schválili poslanci Zastupiteľstva BSK dnes na zasadnutí.

„Projekt je financovaný z programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020. Bratislavský samosprávny kraj sa na ňom bude podieľať spolufinancovaním vo výške približne 110-tisíc eur. Stavať by sa malo začať v júli 2020. Nová cyklolávka bude napojená na trasu Eurovelo 13, tiež známej ako cyklocesta Železnej opony,“ povedal predseda BSK Juraj Droba a dodal, že cyklolávka bude prejazdná aj pre záchranné zložky.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa Lucia Forman, cyklolávku považuje BSK za ďalší krok k podpore udržateľnej dopravy v cezhraničnom regióne a k zlepšeniu prepojenia cyklodopravy a železničnej siete.

Najnovšie Články