Denná Tlač

Vyberáte si smart hodinky? Pozrite si tieto modely

Vyberáte si smart hodinky? Pozrite si tieto modely

Smart hodinky sa tešia čoraz väčšej popularite. Sledujú vám tep, prezradia kvalitu vášho spánku, zmerajú rôzne športové aktivity, môžete s nimi dokonca telefonovať či platiť. Ak ste sa aj vy rozhodli pridať k ľuďom, ktorí inteligentné hodinky pravidelne používajú, no neviete si vybrať, čítajte ďalej.

V ponuke väčšiny výrobcov smart telefónov dnes nájdete aj inteligentné hodinky. Cenové rozpätie začína na desiatkach a končí na stovkách eur. Výborná správa je, že v každej cenovej hladine dokážete nájsť zaujímavé hodinky s množstvom funkcií. Keďže vieme, že cena je často jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere, pripravili sme pre vás tipy na smart hodinky do 100, 200, 300 a viac eur.

V tejto kategórií je výber pomerne obmedzený. Z tých kvalitnejších hodiniek do 100 eur nájdete najčastejšie najmä staršie modely od známych značiek.

Z nových hodiniek odporúčame Amazfit GTS 4 Mini – tieto ľahké a kompaktné hodinky v modernom hranatom dizajne s AMOLED displejom disponujú všetkými základnými funkciami, ktoré potrebuje bežný užívateľ.

Majú samostatný a pomerne presný GPS senzor, čo je v tejto kategórií výhodou. Výdrž batérie je až 15 dní. Samozrejmosťou je notifikácia o prichádzajúcich hovoroch a správach, avšak cez tieto hodinky nie je možné telefonovať ani odpovedať na textové správy.

Pre viac tipov na kvalitné hodinky do 100 eur kliknite sem.

Ak sa vás rozpočet pohybuje okolo 50 eur, zaujímavou alternatívou k hodinkám bude fitness náramok.

V tejto kategórií nájdete najširšiu ponuku. Vyberať si môžete podľa pokročilých funkcií, ktoré hodinky ponúkajú. Patrí medzi ne napríklad platba kartou, zabudovaný mikrofón či viac športových funkcií.

Medzi prémiové hodinky do 200 eur určite patria Huawei Watch GT 3. Prepájajú moderný dizajn a kvalitné materiálové prevedenie so základnými inteligentnými a pomerne kvalitnými zdravotnými funkciami.

Ak pravidelne beháte, oceníte pokročilú analýzu behu či tréningový plán. Športovci ocenia aj presné meranie tepu a dobrú výdrž batérie. Jednou z mála nevýhod je nutnosť stiahnuť a aktualizovať aplikáciu priamo od výrobcu.

Pre viac tipov na kvalitné hodinky do 200 eur kliknite sem.

Ak je váš rozpočet až 300 eur, máte naozaj široké možnosti výberu. Zamerajte sa na pokročilé funkcie, ktoré plánujete najčastejšie využívať. V tejto kategórií nájdete aj kvalitné športové smart hodinky, akými sú napríklad Amazfit Cheetah alebo Cheetah Pro.

Tento model s hmotnosťou iba 32 gramov je ultra ľahký a kompaktný. Poteší vás presné GPS s dvojpásmovým čipom a výdrž batérie až do 14 dní, zaujímavosťou je podpora offline máp priamo v hodinkách. Model Cheetah Pro má navyše zabudovaný mikrofón, umožňuje tak telefonovať priamo z hodiniek.

Ak hľadáte viac formálne ako športové hodinky, pozrite si ďalšie tipy na inteligentné hodinky do 300 eur.

Medzi drahšie hodinky patria najmä modely, ktoré sú väčšinou špecifické pre konkrétne skupiny užívateľov, najčastejšie športovcov. V tejto cenovej hladine nájdete aj inteligentné hodinky od Apple, napr. Apple Watch 8, ktoré disponujú odolnou konštrukciou, ochranným sklom a pokročilými smart funkciami. Samozrejmosťou je moderný dizajn a rýchle nabíjanie.

Náš tip: Okolo 400 eur kúpite od väčšiny výrobcov tie najlepšie hodinky z minuloročnej ponuky. Pozrite si viac v tomto článku.

Užívateľské recenzie, porovnanie aj praktické tipy – najnovšie informácie zo sveta technológií nájdete na www.touchit.sk.

Informačný servis

Najnovšie Články