Denná Tlač

Video: Na Veľkej cene Singapuru triumf Vettela a double Ferrari, Hamilton skončil mimo pódia

Video: Na Veľkej cene Singapuru triumf Vettela a double Ferrari, Hamilton skončil mimo pódia

Víťazom Veľkej ceny Singapuru formuly 1 sa stal štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel. Nemecký pilot tímu Ferrari triumfoval po 22 pretekoch a nadviazal na svoj miestny triumf z roku 2015.

Úspech tímu z Maranella podčiarkol druhou priečkou Monačan Charles Leclerc. Ten síce neskompletizoval víťazný hetrik, ale posunul sa na tretie miesto poradia šampionátu. Strategicky preteky nezvládol tím Mercedes, ktorý zostal mimo stupňov víťazov. Na tretie miesto sa totiž pretlačil Holanďan Max Verstappen z Red Bullu.

Okruh Marina Bay je špecifický tým, že neponúka veľa priestoru na predbiehanie. Aj preto bol veľmi dôležitý štart, ktorý najlepšie zvládol Leclerc a bez väčších problémov sa udržal pred Lewisom Hamiltonom. Prvých dvadsať kôl neprinieslo veľa zaujímavých situácii a diváci na tribúnach sledovali „šachovú partiu“. Čakalo sa na prvé zastávky v boxoch, ktoré mierne zamiešali poradím.

Ako prvý zamieril k mechanikom Sebastian Vettel, čo sa neskôr ukázalo ako jeden z kľúčových momentov. Následne zajazdil rýchle kolo, získal cenný čas a dostal pred svojho tímového kolegu Leclerca na prvú priečku.

Naopak, Hamilton zostal na trati dlhšie, čo bol z jeho strany nevydarený ťah. Britský pilot sa zaradil až na štvrté miesto za Maxa Verstappena, ktorý smeroval za druhým pódiom v Singapure po sebe.

Druhú časť pretekov poznačili hneď tri výjazdy bezpečnostného vozidla. V 36. kole trafil bariéru George Russell, o niekoľko kôl neskôr „zaparkoval“ svoj monopost na trati Sergio Pérez a po kontakte s Daniilom Kvjatom sa preteky skončili predčasne aj pre Kimiho Räikkönena.

Záverečných desať kôl sa jazdilo naplno, ale na double Ferrari a víťazstve Sebastiana Vettela sa už nič nezmenilo.

Najnovšie Články