Denná Tlač

Veľkú cenu Rakúska v MotoGP ovládol Dovizioso, Márquez prišiel o triumf v poslednej zákrute

Veľkú cenu Rakúska v MotoGP ovládol Dovizioso, Márquez prišiel o triumf v poslednej zákrute

Talian Andrea Dovizioso sa stal víťazom Veľkej ceny Rakúska cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP.

Preteky na okruhu v Spielbergu priniesli nesmierne dramatické motoristické divadlo, keďže na talianskeho víťaza neustále tlačil úradujúci svetový šampión Marc Márquez.

Jazdec Ducati bol napokon úspešnejší po tom, čo sa v poslednej zákrute dostal pred svojho súpera. Rodák z mesta Forlimpopoli získal druhé víťazstvo v sezóne a upevnil si druhé miesto v poradí šampionátu.

Podobne ako v holandskom Assene obsadil tretiu priečku Francúz Fabio Quartararo, hoci jeho Yamaha chvíľu bola na čele pretekov. Tesne za pódiom skončil 40-ročný Valentino Rossi, pre ktorého je to najlepší európsky výsledok v sezóne.

V triede Moto2 sa z prvého víťazstva v tejto sezóne tešil Juhoafričan Brad Binder na KTM. V Holandsku a Nemecku skončil na druhom mieste a až na okruhu v Spielbergu mohol vystúpiť na najvyšší stupienok. S odstupom 33 stotín sekundy finišoval druhý Španiel Álex Márquez, ktorému sa tak nepodarilo skompletizovať víťazný hetrik. Napriek tomu zvýšil svoj náskok v poradí šampionátu a pred druhým Švajčiarom Thomasom Lüthim má náskok 43 bodov. V Rakúsku doplnil stupne víťazov Jorge Navarro na motocykli Speed Up.

Podobne ako v triede Moto2 aj v kubatúre Moto3 sa fanúšikovia motorizmu dočkali premiérového víťaza. Talian Romano Fenati, ktorý v tejto sezóne nedokončil kvarteto pretekov, vypálil favoritom rybník a triumfoval s náskokom viac než jednej sekundy pred krajanom Tonym Arbolinom.

Dominanciu Hondy potvrdil tretím miestom Brit John McPhee, pre ktorého je to druhé pódiové umiestnenie v tomto roku. V dramatickom poradí šampionátu opäť nastala zmena, keď sa na prvé miesto posunul Lorenzo Dalla Porta. Talian má na konte 155 bodov, o jeden viac než Španiel Arón Canet.

Najnovšie Články