Denná Tlač

Unikátne bývanie? Mladík navrhol prenosný domček na strome pre bicyklistov (video)

Unikátne bývanie? Mladík navrhol prenosný domček na strome pre bicyklistov (video)

Zabudnite na klasické stany alebo karavany – nová vlna outdoorových zážitkov prichádza v podobe prenosného domčeka na strome, ktorý navrhol Henry K Wein. Tento absolvent Design Academy Eindhoven vytvoril revolučný Trunk Bunk, ktorý vám umožní prežiť každú noc na inom strome, a to kdekoľvek na svete.

Weinov koncept nie je len o jednoduchosti. S ľahkým skladacím dizajnom je tento domček dokonale prenosný – možno ho dokonca ťahať na bicykli. Vďaka systému popruhov a kladiek sa rýchlo zloží a prispôsobí takmer každému stromu bez toho, aby ho poškodil.

Kľúčovou myšlienkou tohto projektu je, ako sám Wein hovorí, „zakukliť sa nad lesom“. „Chcem, aby sme mali šancu splynúť s prírodou a chvíľu v jej lone tráviť kvalitný čas sami so sebou,“ tvrdí Wein. Jeho Trunk Bunk je teda nielen o spaní, ale aj o unikátnom zážitku.

Tvar domčeka pripomína šesťhranný hranol so sklopnými rohmi, ktoré umožňujú jeho skladnosť pre prepravu. Materiály, z ktorých je vyrobený, ako sú vodeodolné textilné steny, hliník a preglejka, robia z neho odolný, ale stále ľahký prístrešok.

Inštalácia? Rovnako jednoduchá. Stačí prehodiť lano cez hlavnú dostatočne pevnú vodorovnú vetvu a využiť kladkový systém na zdvihnutie domčeka do požadovanej výšky. Nastaviteľný povrazový rebrík zaisťuje pohodlný prístup.

Wein vo svojom videu demonštruje celý proces – od prepravy domčeka na bicykli až po jeho inštalácii na dubovom strome.

S víziou rozvíjať svoj koncept ďalej, Wein uvažuje nad výrobou komerčnej verzie s uhlíkovými vláknami, ktorá by bola ešte ľahšia na prepravu. Verí, že takéto zážitky môžu pomôcť ľuďom nájsť si čas pre seba v rýchlo sa meniacom svete.

Tento inovatívny projekt bol predstavený počas Dutch Design Week, kde absolventi Design Academy Eindhoven demonštrujú svoje práce. Je to znamenie nových trendov v oblasti outdoorových zážitkov, ktoré nám môžu priniesť ešte viac nezabudnuteľných momentov v prírode.

Najnovšie Články