Denná Tlač

Slováci v úvodnom zápase Davisovho pohára podľahli Nemcom, v dvojhre neuspeli Klein ani Kovalík

Slovenskí tenisti prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v skupinovej časti finálového turnaja Davisovho pohára, v čínskom Ču-chaji v utorok nestačili na Nemcov.

Rozhodnuté je už po dvojhrách, keďže Lukáš Klein podľahol Maximilianovi Martererovi 4:6, 5:7 a Jozef Kovalík prehral s Yannickom Hanfmannom 6:3, 3:6, 6:7 (3). Nemci vedú už 2:0 na zápasy a štvorhra len kozmeticky upraví výsledok celého duelu.

Ľavák Marterer v každom z dvoch setov raz vzal Kleinovi podanie a to mu stačilo na tesný triumf, keďže svoj servis si zakaždým podržal. Slovenskému tenistovi na rýchlom tvrdom povrchu nevychádzal podľa predstáv return. K jedinému brejkbalu sa dostal až v poslednom geme zápasu za stavu 5:6 v druhom sete, ale nevyžil ho a Marterer vzápätí premenil mečbal.

Celkovo urobil slovenský tenista až 33 nevynútených chýb, kým jeho nemecký súper o 10 menej. Na víťazné údery to bolo 9:11 z pohľadu Kleina.

„Hrali sme proti sebe už viackrát. Vedeli sme, čo môžeme od seba čakať, kto bude aktívnejší, ten vyhrá. Dnes to bol, žiaľ, on. Trápil som sa s jeho servisom, bol veľmi nepríjemný, ľavácky, s rôznymi rotáciami. Niekedy som bol rád, že som mu ho vôbec vrátil do kurtu, no aj tak ma potom hneď zatlačil. Bol v tom skrátka lepší a zaslúžene vyhral. V porovnaní s tréningami som sa už na kurte cítil lepšie, už som si na tieto podmienky zvykol. Nehrá sa ľahko, je tu veľmi dusno a vlhko, ale fyzicky som sa cítil fit. Podmienky sú pre oboch rovnaké,“ cituje Kleina oficiálny web Slovenského tenisového zväzu.

Na druhý zápas vo dvojhre podľa pôvodnej nominácie kapitánov oboch tímov nastúpili Jozef Kovalík a Yannick Hanfmann. V prvom sete slovenský tenista brejkol súpera v druhej hre a dopodával ho do víťazného konca.

V druhom sa situácia otočila a po strate jedného servisu Kovalík túto časť „stratil„. V treťom sete slovenský tenista prehrával 0:2, ale podanie si potom vzal späť a v desiatej hre mal dokonca mečbal. Nevyužil ho na zisk stretnutia a napokon Hanfmannovi podľahol v tejbrejku.

Slováci nastúpia v C-skupine finálového turnaja v čínskom Ču-chaji ešte proti tímom USA (13. septembra) a Čile (15. septembra). Do novembrovej vyraďovacej časti v španielskej Málage postúpia dva tímy z každej zo štyroch skupín.

C-skupina finálovej časti Davisovho pohára 2024 – Ču-chaj (Čína): SLOVENSKO – NEMECKO 0:2 po II. dvojhre Lukáš Klein – Maximilian Marterer 4:6, 5:7 Jozef Kovalík – Yannick Hanfmann 6:3, 3:6, 6:7 (3)