Denná Tlač

Škriniar možno stihne finále Ligy majstrov, Inter Miláno má zranených aj iných dôležitých hráčov

Škriniar možno stihne finále Ligy majstrov, Inter Miláno má zranených aj iných dôležitých hráčov

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar by mohol stihnúť finále Ligy majstrov 2022/2023, v ktorom 10. júna jeho talianske mužstvo Inter Miláno nastúpi v tureckom Istanbule proti anglickému Manchestru City.

Ako referuje web football-italia.net, potvrdil to kouč Interu Simone Inzaghi, ktorý má okrem Škriniara zranených aj ďalších dôležitých hráčov.

„Musíme si oddýchnuť a zotaviť sa, to bude zásadné. Máme niekoľko zranených – Mchitarjana, Škriniara, Correu či najnovšie aj D’Ambrosia, ale dúfajme, že budú k dispozícii na finále LM,“ povedal Inzaghi.

Škriniar, ktorý pre dlhodobé problémy s chrbtom od polovice februára odohral len dve stretnutia, má pred sebou posledné týždne pôsobenia v Interi Miláno, keďže od budúcej sezóny si bude obliekať dres francúzskeho veľkoklubu Paríž Saint-Germain.

Záver anabázy v milánskom Interi však môže vyšperkovať triumfom v Lige majstrov. V apríli Škriniar podstúpil vo Francúzsku endoskopickú operáciu driekovej chrbtice a odvtedy sa pripravuje na návrat do tréningového procesu.

„Uvidíme, ako to bude so Škriniarom. Na budúci týždeň začne trénovať s mužstvom,“ poznamenal Inzaghi.

Za Milánčanov absolvoval Škriniar od prestupu zo Sampdorie Janov v roku 2017 spolu 193 ligových zápasov s desiatimi gólmi, celkovo má v tomto klube na svojom konte 246 súťažných štartov a v nich 11 presných zásahov.

S Interom získal jeden ligový aj jeden pohárový titul. Pomohol mu aj k zisku dvoch národných Superpohárov a v sezóne 2019/2020 k postupu do finále Európskej ligy.

Najnovšie Články