Denná Tlač

Pretekár Correa je po vážnej nehode v stave indukovanej kómy, prístroje mu pomáhajú s dýchaním

Pretekár Correa je po vážnej nehode v stave indukovanej kómy, prístroje mu pomáhajú s dýchaním

Pretekár formuly 2 Juan Manuel Correa naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v stave indukovanej kómy. V stredu o tom informovala rodina ekvádorského rodáka vo svojom oficiálnom stanovisku.

Correa utrpel vážnu nehodu 31. augusta počas Veľkej ceny Belgicka, keď vo vysokej rýchlosti narazil do vozidla Francúza Anthoina Huberta. Ten následne svojim zraneniam podľahol.

Juan Manuel Correa má naďalej problémy s dýchaním, pomáhajú mu prístroje. Pri nehode došlo k porušeniu pľúc, ktoré sa postupne zotavujú. Až potom bude možné uskutočniť ďalšiu operáciu iných problémových oblastí.

„Veľkým problémom zostáva poranenie nôh a akonáhle budú jeho pľúca dostatočne silné, aby vydržali zákrok, Juan podstúpi operáciu,“ uvádza portál BBC.

Jeho rodina sa nedávno vyjadrila, že verí v uzdravenie iba 20-ročného pretekára. „Sme presvedčení, že náš syn nás ako vždy prekvapí svojou obrovskou bojovnosťou a úplne sa uzdraví. V tejto chvíli žiadame o rešpektovanie nášho súkromia. Ako rodina sa musíme spojiť a byť s Juanom Manuelom,“ citovala agentúra AP slová rodiny motoristického pretekára.

K nehode došlo krátko za výjazdom z legendárnej zákruty Eau Rouge. Anthoine Hubert stratil kontrolu nad svojim vozidlom a narazil do bariéry.

Tá ho však katapultovala späť na trať a vo vysokej rýchlosti ho zasiahol Juan Manuel Correa. Práve táto zrážka spôsobila smrteľné zranenia mladému Francúzovi. Po nehode preteky pozastavili a neskôr aj zrušili.

Najnovšie Články