Denná Tlač

Osvedčené postupy pri výbere novej bezpečnostnej obuvi!

Osvedčené postupy pri výbere novej bezpečnostnej obuvi!

Lámete si hlavu nad tým, ako si vybrať novú bezpečnostnú obuv? Ako zamestnancovi by vám ju mal zaobstarať zamestnávateľ, aby spĺňala všetky dôležité normy. Lenže ak ste napríklad živnostník alebo chcete bezpečnostnú obuv na práce pri svojpomocnej rekonštrukcii domu alebo radi majstrujete, musíte si vybrať sami.

Poradíme vám, ako si nájsť tú správnu obuv, ktorá sa postará nielen o vašu kompletnú ochranu pri náročných prácach, ale aj pohodlné kroky a maximálny komfort.

Odolná bezpečnostná obuv je dôležitá súčasť pracovného oblečenia, ktoré má v prvom rade slúžiť ako ochrana pred úrazmi pri práci. Preto by ste na obuvi nemali šetriť, a vyberať si overeného a spoľahlivého výrobcu, aby nebola ohrozená vaša bezpečnosť. Kde nájsť najkvalitnejšiu bezpečnostnú obuv? Stačí navštíviť e-shop Engelbert Strauss.

Značka Engelbert Strauss sa špecializuje na pracovné oblečenie, obuv a ochranné pracovné pomôcky, ktoré môžu používať profesionáli, ale aj nadšení domáci majstri. Okrem toho, že si môžete vybrať vysokú a členkovú bezpečnostnú obuv a bezpečnostné sandále, svoj šatník môžete doplniť aj funkčným oblečením vhodným aj na šport.

Profesionálny prístup vám prinesie nielen bezpečnosť, ale aj komfort pri nosení pracovných odevov.

Aké vlastnosti a prevedenie musí mať pracovná obuv upravuje európska norma EN ISO 20347, pričom bezpečnostná obuv vo všeobecnosi by mala spĺňať normu EN ISO 20345. Normy sa musíte držať pri profesionálnom používaní, či už ako zamestnanec alebo živnostník. Ak je vaším cieľom záhrada, dielňa alebo svojpomocné práce pri rekonštrukcii a podobne, výber obuvi je skôr na vašom uvážení. Norma vám ale môže s výberom pomôcť.

Základom je, že pracovná obuv je bez vystuženej špičky, zatiaľ čo bezpečnostná obuv ju vystuženú má. Špička z ocele alebo kompozitu bude vašou záchranou, ak vám na nohu padne niečo ťažké.

Bezpečnostná obuv je označovaná písmenom S, pracovná obuv písmenom O a sú vhodné na vonkajšie aj vnútorné práce. Obuv s označením SRA je odolná voči pošmyknutiu na keramickej, SRB na oceľovej a SRC na keramickej aj oceľovej podlahe. Podošva odolná voči prepichnutiu má označenie P, zvršok odolný voči prepichnutiu spoznáte podľa symbolu CR. Niekedy sa hodí aj odolnosť voči vode, vtedy si vyberajte obuv WRU, čo znamená odolnosť podrážky voči vode a WR, teda vodeodolný zvršok.

Možno sa pýtate, prečo nosiť bezpečnostnú obuv aj doma. Odpoveď je jednoduchá – bezpečnosť. Úraz sa môže stať kdekoľvek, aj vo vašej vlastnej dielni, v záhrade alebo pri prerábaní bytu. Stačí chvíľa nepozornosti, zabudnutý ostrý nástroj alebo klinec a podrážka obyčajných topánok bude prerezaná aj s vašou nohou.

Bezpečnostná obuv, ale aj vhodné pracovné oblečenie, zvýšia bezpečnosť pri práci doma aj na pracovisku, tak na to pri jej hľadaní rozhodne myslite.

Informačný servis

Najnovšie Články