Denná Tlač

Na Veľkej cene Českej republiky dominovali Španieli, Márquez má jubilejný 50. triumf v MotoGP

Na Veľkej cene Českej republiky dominovali Španieli, Márquez má jubilejný 50. triumf v MotoGP

Španiel Marc Márquez sa stal víťazom Veľkej ceny Českej republiky cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP. Štart pretekov musel byť posunutý o 40 minút, pretože po dažďovej prehánke muselo bezpečnostné vozidlo vyjazdiť ideálnu stopu.

V dvadsiatich kolách predviedol rodák z mesta Cervera bezchybný výkon a získal 50. triumf v elitnej motoristickej triede. V poradí šampionátu má na konte 210 bodov a naďalej platí, že v tejto sezóne pokiaľ prešiel cieľom, neskončil horšie ako druhý.

Talian Andrea Dovizioso sa na Masarykovom okruhu dlho držal na dostrel Márqueza, ale v druhej polovici pretekov výrazne zaostal. Napokon musel brániť druhé miesto pred Austrálčanom Jackom Millerom, ktorý rovnako ako v Španielsku obsadil bronzovú pozíciu.

Trieda Moto2, ktorá sa jazdila za suchých podmienok, veľa vzruchu nepriniesla. Od úvodného kola kontroloval situáciu favorizovaný Španiel Álex Márquez.

Víťaz kvalifikácie nedal súperom šancu a vyhral piate z ostatných šiestich podujatí. Na najvyššom stupienku nestál iba v Holandsku, kde preteky nedokončil. Napriek tomu vedie šampionát s komfortným náskokom 33 bodov.

Životný výsledok v podobe druhého miesta dosiahol Talian Fabio Di Giannantonio a za zmienku stojí spomenúť aj výkon jeho krajana, celkovo tretieho Eneu Bastianiniho, ktorý štartoval z 18. miesta.

V kubatúre Moto3 diváci už tradične sledovali napínavé súboje do posledného kola. To najlepšie zvládol Španiel Arón Canet, ktorý zaznamenal druhé víťazstvo v tomto ročníku a tiež sa prepracoval na čelo poradia šampionátu.

Druhú priečku obsadil Talian Lorenzo Dalla Porta, ale na Caneta stráca len tri body. Zloženie na stupňoch víťazov v Brne doplnil Tony Arbolino na motocykle Honda.

Domáci českí pretekári nemohli byť spokojní. Filip Salač mal nehodu už v prvom kole a Jakub Kornfeil sa musel uspokojiť s deviatou priečkou.

Najnovšie Články