Denná Tlač

ME vo futbale 2024: Výsledky štvrťfinále – sobota 6. júl

ME vo futbale 2024: Výsledky štvrťfinále – sobota 6. júl

Reprezentácie Anglicka a Holandska skompletizovali kvarteto semifinalistov majstrovstiev Európy v Nemecku. Uvedené výbery proti sebe zabojujú o finále, ich vzájomný súboj sa uskutoční v stredu 10. júla v Dortmunde.

Angličania v osemfinále vyradili Slovákov a potrebovali na to predĺženie, na postup cez Švajčiarom vo štvrťfinále museli ísť až do penaltového rozstrelu.

Albión bol v súboji aktívnejší, ale Helvéti viedli od 75. minúty gólom Breela Embola. Radosť švajčiarskeho tímu netrvala dlho, pretože o päť minút neskôr vyrovnal Bukayo Saka.

V predĺžení sa skóre nezmenilo a v jedenástkovej lotérie uspeli všetci piati exekútori na anglickej strane.

Keďže u súpera hneď v prvej sérii svoj pokus nepremenil Manuel Akanji, zverenci trénera Murata Yakina skončili na Eure rovnako ako pred troma rokmi vo štvrťfinále.

Anglický tím zostal v hre a stále môže minimálne zopakovať finálovú účasť z ME v lete 2021.

V druhom sobotňajšom štvrťfinále sa dlho zdalo, že sa turecký výber dostane do semifinále druhýkrát v histórii a premiérovo po osemnástich rokoch.

Viedol totiž od 35. minúty presným zásahom Sameta Akaydina a Holanďania dlho nevedeli nájsť recept na defenzívu súpera.

Vyrovnať sa podarilo až v 70. minúte Stefanovi de Vrijovi a o šesť minút neskôr lopta za tureckého brankára putovala aj po odraze od jeho spoluhráča Merta Müldüra.

Oranjes sa do semifinále ME dostali prvýkrát po dvadsiatich rokoch.

DÜSSELDORF

Góly: 80. Saka – 75. Embolo

BERLÍN

Góly: 70. De Vrij, 76. Müldür (vlastný) – 35. Akaydin

semifinále utorok 9. júla: Španielsko – Francúzsko (Mníchov, 21.00) streda 10. júla: Holandsko – Anglicko (Dortmund, 21.00)

finále nedeľa 14. júla: Španielsko/Francúzsko – Holandsko/Anglicko (Berlín, 21.00)

Najnovšie Články