Denná Tlač

Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon

Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon

Španiel Marc Márquez sa stal víťazom Veľkej ceny San Marína cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP.

Úradujúci majster sveta, jazdiaci na Honde, predviedol na okruhu Marca Simoncelliho výborný taktický výkon. Väčšinu pretekov sa držal za vedúcim Francúzom Fabiom Quartararom, ktorý ašpiroval na zisk prvého víťazstva v MotoGP.

Napokon mu ho 26-ročný rodák z mesta Cervera nedoprial a v poslednom kole ho predbehol. Španiel ukončil sériu druhých miest z pretekov v Rakúsku a Veľkej Británii. Tretie miesto si v San Maríne vybojoval Maverick Viňales na Yamahe.

V triede Moto2 nadviazal na víťazstvo z britského okruhu Silverstone španielsky pretekár Augusto Fernández. Celkovo dosiahol tretí triumf a piate pódiové umiestnenie v sezóne. Počas väčšiny pretekov sa na neho tlačil Fabio Di Giannantonio, ale cieľovú čiaru preťal s mankom 0,186 sekundy.

Talian sa dostal na stupne víťazov aj na Masarykovom okruhu v Brne, kde takisto skončil druhý. Ziskom 16 bodov za tretie miesto si udržal komfortný náskok v poradí šampionátu Álex Márquez, pred Fernándezom vedie o 26 bodov.

Podobne ako v triede Moto2 aj v kubatúre Moto3 sledovali fanúšikovia drámu do poslednej zákruty. Svoje životné víťazstvo napokon dosiahol Tacuki Suzuki na motocykle Honda. Dominanciu tejto japonskej značky potvrdili aj ďalší dvaja jazdci na pódiu – druhý John McPhee a tretí Tony Arbolino.

V celkovej klasifikácii výrazne zvýšil svoj náskok Talian Lorenzo Dalla Porta, keďže jeho hlavný španielsky konkurent Arón Canet pre technické problémy veľkú cenu San Marína nedokončil. Rozdiel medzi nimi je aktuálne 22 bodov.

Najnovšie Články