Denná Tlač

Gonda mal vydarený víkend v International GT Open, zo Silverstonu si odniesol štvrté a ôsme miesto

Gonda mal vydarený víkend v International GT Open, zo Silverstonu si odniesol štvrté a ôsme miesto

Slovenský motoristický pretekár Richard Gonda má za sebou vydarený víkend v automobilovom seriáli International GT Open. Na legendárnom britskom okruhu Silverstone sa predviedol za volantom BMW M6 GT3 a spolu s holandskou spolujazdkyňou Beitske Visserovou sa zaradili na ôsme a štvrté miesto.

Pre český tím Šenkýř Motorsport to bolo po júlovom pódiovom umiestnení v rakúskom Spielbergu ďalšie zviditeľnenie na medzinárodnej scéne.

Do sobotňajších pretekov odštartovalo duo Gonda – Visserová z jedenásteho miesta, pretože športoví komisári slovenskému jazdcovi neuznali jeho najrýchlejší kvalifikačný čas pre porušenie limitov trate. Dvadsaťpäťročný Banskobystričan začal napriek tomu výborne a na výmenu jazdcov zamieril z tretej priečky. Holandská kolegyňa sa však vrátila na trať ako šiesta a finišovala ôsma.

Z pozície číslo osem začalo BMW českého zoskupenia aj v nedeľňajších hodinových pretekoch a zotrvalo na nej až do výmeny jazdcov. Gonda následne na trati opäť ukázal svoju rýchlosť, dotiahol sa na súperov a do cieľa prišiel na piatej pozícii. Po penalizácii jedného z konkurentov sa dokonca posunul na výborné štvrté miesto.

„V Silverstone bol začiatkom sezóny preasfaltovaný povrch a prvé dni sme s tým trochu bojovali. Na nedeľu sme však zariskovali a vymysleli úplne nové nastavenie, ktoré už fungovalo perfektne. V aute som sa potom cítil skvelo, ráno mi vyšlo snáď jedno z mojich najlepších kvalifikačných kôl. Pretekový úsek som si musel správne rozvrhnúť, keďže som jazdil dlhšiu časť a tempo bolo rovnako skvelé. Na Lamborghini a Mercedes sme tento víkend nemali, no napriek tomu sme maximalizovali náš potenciál. Pred Barcelonou sme tak v celom tíme dobre naladení,“ zhodnotil Gonda.

Najbližšie podujatie International GT Open sa uskutoční 21. až 22. septembra v španielskej Barcelone.

Najnovšie Články