Denná Tlač

Formula 1 pokračuje Veľkou cenou Nemecka, na okruhu v Hockenheime riešili aj kurióznu nehodu

Formula 1 pokračuje Veľkou cenou Nemecka, na okruhu v Hockenheime riešili aj kurióznu nehodu

Seriál pretekov motoristickej formuly 1 pokračuje najbližší víkend Veľkou cenou Nemecka na okruhu v Hockenheime. Vo štvrtok, teda ešte pred úvodným tréningom, sa však stala kuriózna nehoda, pri ktorej boli zničené štartovacie svetlá. Dôvodom bol náraz autobusu práve do miesta, odkiaľ odštartujú nedeľňajšie hlavné preteky.

Nehodu spôsobil vodič autobusu, ktorý mal fanúšikov previezť traťou slávneho nemeckého okruhu. Zle však vyhodnotil situáciu a narazil do piatich svetiel, ktoré sú súčasťou štartovacieho procesu pretekov. Pri incidente nebol nikto zranený a organizátori svetlá za krátky čas stihli opraviť.

V tejto sezóne nejde o prvý bizarný prípad. Traťoví komisári mali čo robiť aj pred Veľkou cenou Azerbajdžanu, keď na mestskom okruhu v Baku britský jazdec George Russell trafil uvoľnený poklop kanála.

„Taký náraz som ešte nezažil. Okamžite zhasol motor a celá podlaha je zničená,“ vyjadril sa Russell po aprílovej nehode. Navyše, pri odvážaní jeho monopostu Williams organizátori narazili do mosta nad traťou.

V Hockeinheime obhajuje vlaňajšie víťazstvo Brit Lewis Hamilton. Rovnako ako sedemnásobný majster sveta Michael Schumacher triumfoval na Veľkej cene Nemecka štyrikrát a pokiaľ by sa mu v nedeľu podarilo zvíťaziť, osamostatnil by sa na prvom mieste v historických tabuľkách tohto podujatia.

Zaujímavosťou je, že z aktívnych pretekárov F1 okrem Hamiltona nikto iný nevyhral Veľkú cenu na „Hockenheimringu“.

Najnovšie Články