Denná Tlač

Do kalendára F1 pribudne Veľká cena Vietnamu a preteky sa majú ísť aj v Zandvoorte

Do kalendára F1 pribudne Veľká cena Vietnamu a preteky sa majú ísť aj v Zandvoorte

Kalendár veľkých cien formuly 1 v roku 2020 by mal mať 22 zastávok, o jednu viac ako v tomto roku. Sezónny štart tradične obstará 15. marca austrálske Melbourne

Už o dva týždne neskôr sa však má uskutočniť premiérová Veľká cena Vietnamu. Bude sa pretekať na Mestskom okruhu v Hanoji a Vietnam sa zrejme stane 34. krajinou, do ktorej zavíta efjednotka.

Európska časť sezóny najrýchlejších štyroch kolies by mala odštartovať 3. mája obnovenou Veľkou cenou Holandska v Zandvoorte.

Sezónu má ukončiť 29. novemba Veľká cena Spojených arabských emirátov na známej Yas Marine v Abú Zabí. Podmieňovací spôsob je zatiaľ namieste, keďže kalendár ešte potrebuje schváliť Svetová motoristická federácia (FIA).

Podľa špecializovaného magazínu Auto, Motor a Sport z prestížneho seriálu vypadne Veľká cena Nemecka v Hockenheime, namiesto nej bude termín 5. júla vyhradený pre Grand Prix Rakúska.

Preteky v azerbajdžanskej metropole Baku sú naplánované na začiatok júna namiesto doterajšieho aprílového termínu. Informuje o tom aj portál ORF.

Najnovšie Články