Denná Tlač

Čo je to kinetóza? - Nevoľnosť pri cestovaní

Čo je to kinetóza? - Nevoľnosť pri cestovaní

Pohybová choroba je chorobný pocit vyvolaný pohybom. Vyskytuje sa pri cestovaní v autách, autobusoch, vlakoch, lietadlách alebo lodiach. Môže sa to vyskytnúť aj na horských dráhach alebo zážitkoch z virtuálnej reality. Pohybová choroba nie je život ohrozujúca.

Môže však znepríjemniť cestovanie. Plánovanie dopredu pomáha predchádzať účinkom, vyhýbať sa im alebo ich znižovať. Medzi ďalšie spúšťače kinetózy patria:

Nevoľnosť pri cestovaní je bežná u starších ľudí, tehotných žien a detí vo veku od 5 do 12 rokov. Bežná je aj u ľudí, ktorí majú migrénové bolesti hlavy. Môže to byť genetické. Akonáhle sa pohyb zastaví, kinetóza sa zastaví. Postupne sa budete cítiť lepšie. V zriedkavých prípadoch je kinetóza vyvolaná problémom s vnútorným uchom. Môže to byť spôsobené nahromadením tekutín alebo infekciou ucha. Nevoľnosť z pohybu môže spôsobiť aj Parkinsonova choroba.

Symptómy sa môžu vyskytnúť bez varovania. Rýchlo sa môžu zhoršiť. Môžete pociťovať nevoľnosť (nauzea). Medzi ďalšie príznaky patrí vracanie, bledá pokožka, bolesť hlavy a studený pot, závraty a podráždenosť.

Nevoľnosť pri cestovaní je nerovnováha medzi tým, čo vidíte a čo cítite. V aute ide auto dopredu. Vaše telo však stojí na mieste. Práve táto nerovnováha spôsobuje, že sa cítite chorí.

Ak viete, že pri cestovaní dostanete nevoľnosť z pohybu, naplánujte si to dopredu. Tieto kroky mu môžu predísť alebo zmierniť príznaky:

Ľudia s kinetózou môžu mať problémy s čítaním kníh alebo textov na rôznych zariadeniach. K tomu dochádza v dôsledku zmyslového odpojenia medzi vnútorným uchom a očami. Takže, ak sa sústredíte na niečo zblízka, môžete svoje príznaky zhoršiť

Nevoľnosť pri cestovaní je akútny problém, ktorý sa u niektorých ľudí vyskytuje pri cestovaní. Môže sa vyskytnúť v autách, lodiach, lietadlách alebo akomkoľvek pohybujúcom sa vozidle. Môžete podniknúť kroky ako zastavit vracanie, ktoré vám pomôžu zmierniť nevoľnosť a zabrániť zvracaniu(lieky na zvracanie). Riešenia môžu zahŕňať užívanie voľnopredajných liekov alebo liekov na predpis, používanie tlakových bodov, zameranie sa na pevný bod a iné metódy.

Tento článok nie je autorským obsahom SITA.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Najnovšie Články