Denná Tlač

Blaha: Progresívci sa tvária, že im ide o znásilnené ženy, no neuveríte, akého úchyláka mali na svojom sneme (video)

Blaha: Progresívci sa tvária, že im ide o znásilnené ženy, no neuveríte, akého úchyláka mali na svojom sneme (video)

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) priniesol odhalenie, že jedným z hostí na zakladajúcom sneme Progresívneho Slovenska v Žiline v roku 2018 bol bývalý český poslanec Dominik Feri, ktorého súd uznal vinným zo znásilnenia a bol odsúdený na tri roky väzenia.

„Progresívne Slovensko fakt nemá svoje dni. Najskôr trpáci nevedia narátať do 30, potom ten ich Hellebrandt nepovie, že má nákazlivú chorobu a ohrozí zdravotníckych pracovníkov v nemocnici, a teraz sa PS-kári tvária, že sa vrhli do boja proti znásilňovaniu žien. Ešte aj oranžové tričká si v parlamente natiahli,“ hovorí v úvode svojho videa Blaha.

Blaha následne uverejnil závažné zistenie v súvislosti s progresívcami. „V roku 2018 malo Progresívne Slovensko zakladajúci snem v Žiline. Do vedenia boli zvolení Štefunko, Čaputová, Šimečka, Jaurová, Bihariová aj Truban. Neuveríte, kto bol na sneme spolu s nimi. Český poslanec Dominik Feri. Ešte sa tam aj vyjadroval, aké je PS cool a ako im drží palce,“ informuje Blaha.

„Pri zakladaní Progresívneho Slovenska bol aj zločinec, ktorý znásilnil minimálne dve ženy a dostal za to tri roky basy. A tí istí PS-kári dnes tárajú o znásilneniach?“ pýtal sa podpredseda parlamentu.

„Tento úchylák bol odsúdený za to, že znásilnil dve ženy a jednu ďalšiu ženu sa pokúsil znásilniť. Jedna z týchto žien nebola ani dospelá, čiže tuná veľký kamoš Progresívneho Slovenska je nielen násilník, ale aj pedofil. Feri dostal za svoje ťažké zločiny 3 roky v base natvrdo,“ozrejmil Blaha.

„Myslíte si, že jeho nechutné zločiny niekto z PS odsúdil? Myslíte si, že im vadilo, že sa tento násilník objímal s nimi na ich zakladajúcom sneme? Tvária sa, že im ide o znásilnené ženy a v skutočnosti sa bratríčkujú s odsúdenými úchylmi,“ konštatoval Blaha.

Politik tvrdí, že tu nejde len o progresívcov, ale aj stranu SaS. Ako príklad uviedol poslankyňu SaS Vladimíru Marcinkovú, ktorá sa rada štylizuje za ochrankyňu práv žien. „Aha, aké krásne fotečky má s násilníkom Ferim. Nie je vám z toho zle? Toto je ten ich slávny liberalizmus, toto je ten ich boj za ženy, sú to obyčajní pokrytci,“ okomentoval Blaha fotku Marcinkovej s Ferim.

„My chránime ženy a budeme im pomáhať chrániť ich proti takým úchylákom ako je Herák z OĽaNO, ktorý má podľa obvinenia na svedomí 6 dievčatok. OĽaNO má svojho pedofila Heráka, PS a SaSKA majú svojho Feriho. To títo chcú niečo rozprávať o znásilnených ženách? Že ich hanba nefacká,“ kritizoval Blaha.

Celú reakciu Blahu si pozrite vo videu:

Najnovšie Články