Denná Tlač

Bazén pre deti: Ako vybrať ten správny a ako sa oň starať

Bazén pre deti: Ako vybrať ten správny a ako sa oň starať

Aj keď to zatiaľ na kúpanie nevyzerá, myslieť na bazén pre deti môžete už teraz. Poradíme vám, ako vybrať ten správny a tiež na čo treba určite myslieť, aby ste zabezpečili príjemnú a bezpečnú zábavu pre vašich najmenších.

Bazény pre deti sú skvelým spôsobom, ako im umožniť osviežujúcu zábavu a aktívne strávený čas počas horúcich letných dní. Pri výbere bazéna a starostlivosti o neho je však dôležité zohľadniť niekoľko kľúčových faktorov. V prvom rade je dôležitý jeho výber.

Pri výbere bazéna býva dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ktoré ovplyvnia bezpečnosť a pohodlie detí, a to:

Keďže v súčasnosti je na výber z veľkého množstva bazénov, niekedy sa nevieme zorientovať. V prvom rade treba začať veľkosťou, ktorá je vhodná pre vek vašich detí a ich schopnosti. Menšie bazény sú ideálne pre malé deti, zatiaľ čo staršie môžu využiť väčšie. Existujú rôzne typy bazénov pre deti, ako napríklad nafukovací bazén, rámový alebo bazény so samonosnou konštrukciou. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, a preto je dôležité zvážiť aspekty ako stabilita, odolnosť a jednoduchosť montáže.

Pri výbere bazéna je dôležité zvážiť aj materiál, z ktorého je vyrobený. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Zvoľte preto bazén vyrobený z kvalitného a odolného materiálu. Skontrolujte, či spĺňa bezpečnostné normy a či má prípadne certifikáty, ktoré potvrdzujú jeho bezpečnostnú kvalitu.

Hračky do bazénu sa postarajú o to, aby deti zažili ešte viac zábavy. Zároveň stimulujú ich aktívnu hru vo vode. Skúste vybrať hračky, ktoré sú bezpečné, vodotesné a vhodné pre vek vašich detí, ktoré bazén využívajú. Od plávajúcich loptičiek po vodné pištole, možností je veľa. Nezabudnite však na dozor dospelých pri ich používaní.

Aby bol priestor na kúpanie pre deti vždy čistý a bezpečný, treba sa venovať pravidelnej údržbe. Tu je niekoľko tipov, ako na to:

Pri hre najmä malých detí v bazéne musíte byť obzvlášť opatrní. Veď nenadarmo sa hovorí, že utopiť sa dá i v lyžičke vody. Zabezpečte preto pri používaní bazéna dostatočný dohľad dospelých. Takisto treba myslieť na to, že po skončení hry najmä malý nafukovací bazén vždy vyprázdnite a uložte ho na bezpečné miesto. Zvýšiť bezpečnosť počas kúpania pomôžu aj plavecké pomôcky, ako sú nafukovacie kolesá, rukávy, plávacie vesty a podobne.

Tip na záver: Ak máte zapustený bazén, ktorý je umiestnený zarovno alebo pod úrovňou zeme a nie je dostatočne zakrytý, nikdy nenechávajte svojich najmenších hrať sa v jeho okolí samých. Stačí totiž malé zakopnutie, ktoré môže spôsobiť tragédiu.

Informačný servis

Najnovšie Články