Denná Tlač

Británia sa podľa Mayovej môže dostať z najhoršieho, ak poslanci schvália dohodu o brexite

Británia sa podľa Mayovej môže dostať z najhoršieho, ak poslanci schvália dohodu o brexite

LONDÝN 1. januára (WebNoviny.sk) – Veľká Británia sa podľa jej premiérky Theresy Mayovej môže „dostať z najhoršieho„, ak parlament krajiny schváli navrhovanú dohodu o brexite. Vo svojom novoročnom prejave premiérka uviedla, že rok 2019 bude znamenať novú kapitolu krajiny mimo Európskej únie.

Ak členovia parlamentu v neskoršej časti tohto mesiaca schvália podmienky odchodu z EÚ, Veľká Británia sa podľa Mayovej môže „pohnúť dopredu jednotne“ a sústrediť sa na iné otázky, ako je napríklad problematika bývania a zdravotníctvo. O jej prejave informuje portál bbc.com.

Mayová vyhlásila, že poslanci musia „urobiť dôležité rozhodnutie“. „V roku 2019 Veľká Británia odštartuje novú kapitolu. Dohoda o brexite, ktorú som vyrokovala, je naplnením hlasovania britského ľudu. Ak parlament dohodu schváli, Británia sa môže dostať z najhoršieho,“ uviedla predsedníčka vlády.

„Referendum v roku 2016 bolo rozdeľujúce. Ale my všetci chceme to najlepšie pre našu krajinu a rok 2019 môže byť rokom, v ktorom dáme bokom naše nezhody, a pohneme sa dopredu jednotne do silného nového vzťahu s našimi európskymi susedmi a do sveta ako globálne obchodujúci štát,“ vyhlásila britská premiérka.

Najnovšie Články