Denná Tlač

Slovensko v príprave na MS v hokeji 2024 hladko zdolalo Poľsko, prvá tretina sa skončila 4:0

Slovenskej hokejovej reprezentácii vyšiel predposledný prípravný duel pred majstrovstvami sveta v Česku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v piatok v Žiline zdolali Poliakov 6:1.

Pred MS 2024 slovenskí hokejisti absolvovali zatiaľ sedem duelov a majú bilanciu štyri víťazstvá a tri prehry. Pod Dubňom sa uskutočnil ôsmy vzájomný duel oboch súperov, pričom slovenský výber ešte ani raz neprehral.

V roku 1993 sa zrodila remíza, odvtedy vrátane piatka dosiahli Slováci sedem triumfov. Predtým naposledy slovenskí hokejisti tohto súpera zdolali v auguste 2021 v Bratislave 5:1 v úspešnej kvalifikácii o postup na ZOH 2022 do Pekingu, kde napokon získali bronz.

Piatkový súboj v Žiline začali slovenskí hokejisti dobre a už v 3. minúte otvoril skóre duelu Pavol Regenda a o 68 sekúnd neskôr pridal druhý gól Samuel Takáč. V šiestej minúte zvýšil v presilovke Peter Cehlárik na 3:0 a pred prvou sirénu na slovenskej strane skóroval aj Lukáš Cingel.

V druhej dvadsaťminútovke Poliaci vyrovnali hru, skóre sa však nezmenilo. Hostia skorigovali hneď v úvode III. tretiny, brankára Stanislava Škorvánka prekonal Grzegorz Pasiut, v 56. minúte však pridal druhý presný zásah v zápase Cehlárik a gólovú bodku za súbojom dal v poslednej minúte Marek Hrivík.

„Máme za sebou kvalitný zápas. Začali sme dobre, dobre sme napádali a dostávali sa do šancí. Súpera sme si naštudovali, ale snažili sme sa predvádzať náš štýl hokeja,“ zhodnotil tréner Craig Ramsay v prenose JOJ Šport.

Útočník Marek Hrivík doplnil: „Dosť sme si pomohli dobrý úvodom. Dali sme tam pár gólov a dostali sa do pohody. Mali sme tam však aj hluché miesta. Ja sám som sa trochu trápil s korčuľovaním, ale verím, že to bude stále lepšie.“

Pred odchodom na MS do Česka (10. – 26. mája) čaká na slovenské družstvo už len generálka, ktorú absolvujú v utorok 7. mája v Bratislave proti Američanom. Na svetovom šampionáte sa slovenskí hráči predstavia v základnej B-skupine v Ostrave a ich súpermi budú postupne Nemci, Kazachovia, Američania, Poliaci, Francúzi, Lotyši a Švédi.

Medzištátny prípravný zápas výberov mužov – Žilina: Slovensko – Poľsko 6:1 (4:0, 0:0, 2:1), doplnkové sam. nájazdy: 1:0 Góly: 3. Regenda (M. Sukeľ), 4. Takáč (Hrivík, Cehlárik), 6. Cehlárik (Hrivík, Nemec), 14. Cingel (Grman), 56. Cehlárik (Golian, Bačik), 60. Hrivík – 41. Pasiut (Wronka, Ciura) Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hronský, Orolin – Durmis, Stanzel (všetci SR), 5149 divákov Zostavy: Slovensko: Škorvánek – Grman, Ivan, Nemec, Golian, Bučko, Petrovický, Bačik – Cehlárik, Hrivík, Takáč – Lantoši, Cingel, Tatar – Okuliar, Tamáši, Regenda – Faško-Rudáš, M. Sukeľ, Kudrna – Kollár Poľsko: Murray – Kolusz, Ciura, Kruczek, Wajda, Kostek, Dronia, Bryk, Górny – Wronka, Pasiut, Zygmunt – Michalski, Dziubiňski, Chmielewski – Pas, Walega, Lyszczarczyk – Smal, Starzynski, Urbanowicz