Denná Tlač

Zvolenská nemocnica upokojila svojich pacientov, operácie sa pre COVID-19 neodkladajú

Zvolenská nemocnica upokojila svojich pacientov, operácie sa pre COVID-19 neodkladajú

Nemocnica Zvolen robí všetky plánované operácie podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tieto zákroky odkladané. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, pacienti sa nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici.

V plnom rozsahu poskytuje zdravotnú starostlivosť nemocnica aj v ambulanciách a na oddeleniach. Každý z pacientov, ktorý prichádza na plánovanú hospitalizáciu, musí mať v rámci prevencie platný RT-PCR test.

Ako uviedla riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá, pacienti sa môžu na zvolenskú nemocnicu obrátiť so svojím zdravotným problém, každý z nich dostane plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť a bude mu poskytnutý taký liečebný úkon, na aký má nárok a aký bude potrebný.

V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou je jediným obmedzením stále platný zákaz návštev pacientov.

V minulom roku bolo do konca septembra uskutočnených 945 plánovaných a 1 241 akútnych operácií. K tomuto počtu ešte treba pripočítať 397 operačných úkonov počas bežných služieb lekárov. V tomto roku za rovnaké obdobie zvolenskí zdravotníci vykonali 890 plánovaných operácií, 1 297 akútnych operácií a 393 operácií počas služieb.

Zdravotnícky personál je aj v najbližších týždňoch pripravený prijímať pacientov a plnohodnotne sa venovať aj tým, u ktorých je operačný zákrok potrebný. Nemocnica má zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Najnovšie Články