Denná Tlač

Železničiari neodporúčajú cestovať vlakom do Nemecka, dôvodom je štrajk rušňovodičov

Železničiari neodporúčajú cestovať vlakom do Nemecka, dôvodom je štrajk rušňovodičov

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vyzýva cestujúcich zo Slovenska necestovať do Nemecka vlakmi počas ohláseného štrajku. Ten má od štvrtka od 22:00 prerušiť vlakovú dopravu v Nemecku na 24 hodín.

Štrajk zamestnancov nemeckej odborovej organizácie rušňovodičov obmedzí cestovanie vlakovou dopravou do krajiny.

„Už zakúpené cestovné doklady na uvedený termín je možné vrátiť bez sankcie vo všetkých osobných pokladniciach a zákazníckych centrách ZSSK,“ informovala vo štvrtok na svojom portáli spoločnosť.

V rámci predbežných opatrení rakúskeho železničného dopravcu Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) budú nočné vlaky z Viedne do a z Nemecka zo 7. na 8. decembra odrieknuté.

Vlaky Českých dráh (ČD) kategórie EuroCity (EC) na linke Praha – Berlín – Hamburg pôjdu len v úseku Praha – Drážďany a späť, resp. medzi Prahou a Děčínom.

„Nočné vlaky EC 458 a EC 459 na linke Praha – Lipsko – Zürich a späť budú v noci zo 7. na 8. a z 8. na 9. decembra vedené len v úseku Praha – Děčín a späť,“ uviedla ZSSK.

Regionálne vlaky na trase Cheb – Norimberg nebudú premávať. Železničiari v súvislosti so štrajkom zároveň upozornili cestujúcich na možné obmedzenia pri niektorých spojeniach pred a po štrajku v sobotu.

Najnovšie Články