Denná Tlač

Vyšetrovanie bitky futbalových chuligánov v Bratislave stále neukončili

Vyšetrovanie bitky futbalových chuligánov v Bratislave stále neukončili

Polícia naďalej vyšetruje júlovú bitku zahraničných futbalových chuligánov, ktorá sa odohrala na bratislavskej Ventúrskej ulici. Pre agentúru SITA to uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Ako dodala, vyšetrovatelia zhromažďujú dôkazy a vyhodnocujú kamerové záznamy. Polícia ešte v júli avizovala, že popri siedmich už odsúdených osobách môžu v tejto kauze v závislosti od dôkaznej situácie padnúť ďalšie obvinenia.

Policajti po bitke futbalových fanúšikov klubov Levski Sofia, Cracovia Krakov a Ajax Amsterdam zadržali začiatkom júla na Ventúrskej ulici v Bratislave 107 osôb – 41 Poliakov, 15 Holanďanov a 51 Bulharov.

Zo 107 zadržaných bolo 51 klasifikovaných ako poškodení (napadnutí Bulhari). Spomedzi zvyšných 56 osôb (Poliaci a Holanďania) bolo zatiaľ sedem odsúdených za výtržníctvo. Súd im uložil šesťmesačné nepodmienečné tresty a následne vyhostenie zo Slovenska na tri roky.

V súvislosti s bitkou v bratislavskom Starom Meste zasahovalo v júli 106 policajtov a ďalších 24 eskortovalo zadržaných. Polícia bola podľa svojho stanoviska pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana, ktorý v daný deň hral v Bratislave zápas, a fanúšikmi poľských mužstiev.

Na Ventúrskej ulici sa však medzičasom odohrala bitka medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi. Bulhari z klubu Levski Sofia cestovali na zápas do Ružomberka, Poliaci z Cracovie Krakov a s nimi spriaznení Holanďania zase do Dunajskej Stredy.

Najnovšie Články