Denná Tlač

Vodič so zákazom šoférovania sa vymenil so spolujazdkyňou, policajti nakoniec museli vytiahnuť zbraň (foto)

Vodič so zákazom šoférovania sa vymenil so spolujazdkyňou, policajti nakoniec museli vytiahnuť zbraň (foto)

Pre podozrenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia zadržali policajti v Senci 31-ročného vodiča Mercedesu, ktorý má Okresným súdom v Galante uložený zákaz šoférovania do roku 2026.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti chceli auto dotyčného skontrolovať v sobotu 15. apríla počas hliadkovej služby na Nitrianskej ulici. Po spozorovaní policajnej hliadky však vodič s vozidlom prudko zabrzdil a zastal, následne vystúpil aj so svojou spolujazdkyňou z auta a vymenili si svoje miesta.

„Žena začala s vozidlom cúvať, no nevšimla si, že za ich autom stojí ďalšie vozidlo značky Škoda, do ktorého narazila a opäť sa pohla dopredu. Na pokyn policajta na zastavenie vodička nereagovala a nebezpečne sa približovala k policajtovi,“ uviedla Šimková s tým, že policajt v zmysle zákona použil hrozbu zbraňou a výzvu „Stoj polícia!“.

Vodička na to zareagovala, zastavila, vystúpila z auta a začala kričať, vulgárne sa vyjadrovať a obviňovať hliadku z rasizmu. Postupne podľa hovorkyne k miestu kontroly prišli známi posádky vozidla a narúšali priebeh policajnej kontroly. Na miesto sa preto dostavili ďalšie policajné hliadky.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí podľa polície vodičovi trest až na dva roky. Jeho 36-ročnej spolujazdkyni z dôvodu neuposlúchnutia pokynu a výzvy policajta na zastavenie vozidla zadržali vodičský preukaz a vec bude vybavovaná v správnom konaní, kde jej hrozí pokuta do 300 eur a zákaz šoférovania do dvoch rokov.

„Nakoľko hliadke neboli predložené doklady od vozidla a vozidlo technickým stavom nezodpovedalo podmienkam prevádzky v cestnej premávke boli zadržané aj tabuľky s evidenčným číslom,“ dodala Šimková.

Najnovšie Články