Denná Tlač

Vlaky sa na trať medzi bratislavským Novým Mestom a Podunajskými Biskupicami vrátia 9. decembra

Vlaky sa na trať medzi bratislavským Novým Mestom a Podunajskými Biskupicami vrátia 9. decembra

Práce na výstavbe prestupného terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP) v bratislavskej Vrakuni sú v plnom prúde.

Ako informuje Bratislavský samosprávny kraj na svojom webe, v rámci prác už kompletne odstránili starý koľajový zvršok. V súčasnosti realizujú výstavbu nástupišťa, oporných múrov, ako aj káblových chráničiek.

„Vlaky sa na trať medzi železničnými stanicami Bratislava – Nové Mesto a Podunajské Biskupice vrátia 9. decembra,“ konštatuje kraj. Výstavba celého terminálu by mala byť ukončená do leta 2024.

Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradí súčasnú provizórnu zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

Nachádzať sa bude v tesnom susedstve súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch, čím zabezpečí jednoduchý prestup medzi vlakmi a MHD.

Nástupnú zastávku Čiližská pre autobusy a trolejbusy posunú do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov.

K obom koncom nástupišťa novej zastávky vybudujú chodníky od Dvojkrížnej ulice. Zastávka bude vybavená aj prístreškami pre bicykle.

S výstavbou terminálu vo Vrakuni začali 24. októbra a ide o prvý TIOP, ktorý Železnice SR (ŽSR) realizujú v Bratislave. Projekt realizuje TSS Grade ako stavbu na kľúč a jeho cena je 3,9 milióna eur.

Nástupište bude vybavené imobiliárom, informačnými zariadeniami ŽSR, ako aj bratislavskej integrovanej dopravy.

Na nástupišti vybudujú dva samostatne stojace prístrešky pre cestujúcich, kde bude vyhradené miesto aj pre 15 stojísk na bicykle. Súčasťou stavby bude tiež kamerový a poplachový systém.

Najnovšie Články