Denná Tlač

Video: Budúcnosť mladého pilota F2 Correu je po vážnej nehode na Veľkej cene Belgicka neistá

Video: Budúcnosť mladého pilota F2 Correu je po vážnej nehode na Veľkej cene Belgicka neistá

Posledný augustový deň sa stal osudným francúzskemu pretekárovi formuly 2 Anthoinovi Hubertovi, ktorého život vyhasol po tragickej nehode na Veľkej cene Belgicka. Jej súčasťou bol aj ekvádorský pilot jazdiaci pod americkou licenciou Juan Manuel Correa.

Dvadsaťročný mladík utrpel vážne zlomeniny oboch dolných končatín, mal ťažkosti s dýchaním a tri týždne strávil v umelom spánku. Od 20. septembra už nie je odkázaný na pomoc prístrojov a začína s rekonvalescenciou.

„Uplynulé týždne boli pre mňa extrémne ťažké. Ničomu takému som v minulosti nečelil, či už po mentálnej alebo fyzickej stránke. Viem, že moja pretekárska budúcnosť je stále neistá. Bude to závisieť od toho, ako sa dajú dokopy moje nohy, špeciálne tá pravá. Vieme, že liečenie bude dlhé a veľmi komplikované. Stále spracúvam to, čo sa stalo a čo sa deje,“ cituje Correu portál Formula1.com.

Podľa lekárov zostane rodák z Quita v nemocnici na pozorovaní ešte približne šesť týždňov a potom bude prepustený do domáceho liečenia. Najväčšie problémy spôsobuje Correovi pravá noha, ktorú mu museli chirurgovia operovať dlhých 17 hodín.

„Ďakujem všetkým za podporu, dostal som obrovské množstvo správ. Dodáva mi to odvahu a pozitívnu motiváciu, aby som sa uzdravil. Viem však, že ma čaká rok plný rehabilitácií, mladých operácií a terapií, aby som mohol naplno používať moju pravú nohu aj členok,“ dodal.

Najnovšie Články