Denná Tlač

Verratti opúšťa PSG, úradujúci majster Európy má pre katarský klub hodnotu 145 miliónov eur

Verratti opúšťa PSG, úradujúci majster Európy má pre katarský klub hodnotu 145 miliónov eur

Taliansky futbalista Marco Verratti po jedenástich rokoch opustil francúzsky klub Paríž Saint-Germain napriek tomu, že s ním mal platnú zmluvu ešte na tri roky.

Tridsaťročný stredopoliar podpísal trojročný kontrakt s katarským klubom Al-Arabi, ktorý za neho podľa francúzskych médií zaplatil úradujúcemu šampiónovi Ligue 145 miliónov eur.

Verratti odohral v drese PSG 416 zápasov, čo je druhý najvyšší počet v klubovej histórii po obrancovi Jean-Marcovi Pilorgetovi. Zaznamenal v nich 11 gólov a 61 asistencií. Do Parku princov prišiel v roku 2012 z talianskej Pescary a za ten čas s ním získal spolu 30 trofejí, vrátane deviatich majstrovských titulov a šiestich prvenstiev v národnom pohári.

„Hral som za Paríž Saint-Germain s veľkou hrdosťou viac ako dekádu a zahral som si s mnohými skvelými hráčmi. Mesto Paríž, klub aj jeho fanúšikovia majú špeciálne miesto v mojom srdci. Navždy budem Parížan,“ vyhlásil Verratti, ktorý doplatil na obmenu kádra po príchode nového trénera Luisa Enriqueho. Rodák z Pescary nefirugoval v plánoch niekdajšieho kouča FC Barcelona či španielskej reprezentácie.

Marco Verratti pomohol talianskej reprezentácii k zisku titulu majstrov Európy pred dvomi rokmi, zahral si aj na majstrovstvách sveta v roku 2014 v Brazílii. Celkovo odohral v drese národného tímu 55 stretnutí a pripísal si v nich tri presné zásahy.

Najnovšie Články