Denná Tlač

V Nemocnici Zlaté Moravce slúži pacientom nové oddelenie dlhodobo chorých

V Nemocnici Zlaté Moravce slúži pacientom nové oddelenie dlhodobo chorých

Úplne nové Oddelenie dlhodobo chorých majú k dispozícii pacienti v Nemocnici Zlaté Moravce a.s., člena skupiny AGEL SK.

Nové oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

„Rekonštrukcia trvala približne dva mesiace a preinvestovali sme celkovo 30-tisíc eur,“ zhrnul predseda predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce a.s. Miroslav Jaška.

Izby oddelenia majú nové podlahové krytiny, kreslá, postele aj elektrické spotrebiče. „Pracovňu sestier sme zútulnili novým nábytkom a chodbu vstavanou skriňou. Priestory sú vybavené aj pre imobilných, majú nový náter a každá z izieb je farebne odlíšená. Zvolili sme tému ročných období – jar, leto, jeseň, zima,“ priblížil Jaška.

„Je to však len prvá etapa rekonštrukcie. Po realizácii oboch etáp počítame s navýšením lôžok na tomto oddelení až do plánovaného počtu 50,“ dodal.

Na oddelenie sa prijímajú pacienti s chronickými chorobami bez rozdielu veku, u ktorých možno vplyvom ďalšej liečby dosiahnuť zlepšenie zdravotného stavu. Dĺžka hospitalizácie sa riadi stavom pacienta, priemerne je 21 dní.

Pacient si môže pobyt v ústavnej starostlivosti na tomto oddelení vybaviť aj na vlastnú žiadosť. Teda bez predchádzajúceho odporúčania lekára, za účelom ošetrovateľskej starostlivosti.

Súčasťou tejto hospitalizácie je i rehabilitácia a nácvik denných činností.

Takúto starostlivosť vykonávajú sestry a pomocní zdravotnícki pracovníci, tento pobyt je však spoplatnený.

Najnovšie Články