Denná Tlač

Úrad pre dohľad a ministerka Kalavská dávajú pre tender na záchranky podnet na generálnu prokuratúru

Úrad pre dohľad a ministerka Kalavská dávajú pre tender na záchranky podnet na generálnu prokuratúru

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská podávajú na Generálnu prokuratúru žiadosť o prešetrenie činnosti výberovej komisie, ktorá posudzovala tender na prevádzku staníc záchrannej služby.

Informovali o tom v pondelok na zasadnutí Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo. Výbor zároveň zvoláva poslanecký prieskum, aby sa zistilo, kto vo veci pochybil, presný dátum výbor neurčil.

„Spájanie a možné predpovedanie konštrukcie nezákonného postupu z našej strany neprichádza do úvahy. Aj vzhľadom na mediálne interpretované veci, úrad pre dohľad po opakujúcich sa spochybneniach výberového konania, po opakovaných spochybňovaniach transparentnosti tohto konania a členov výberových komisií pri výberovom konaní, opakovaných vyjadreniach, že došlo k trestnému činu a tiež pre ochranu dobrého mena úradu som podal 4. septembra na orgány činné v trestnom konaní žiadosť o prešetrenie činnosti týkajúcej sa výberového konania, či nedošlo k spáchaniu trestného činu,“ uviedol Tomáš Haško.

Predseda ÚDZS uviedol, že keď sa situácia vyrieši, odstúpi, ale nie počas tohto konania.

Ministerka informovala, že jej prekáža možné spájanie a prepojenie hlavných dvoch členov výberovej komisie s najúspešnejším uchádzačom o získanie povolenia na poskytovanie záchrannej zdravotnej služby.

„Ministerstvo zdravotníctva podalo trestné oznámenie vo veci prešetrenia postupu pri výberovom konaní na udeľovanie licencií na poskytovanie zdravotnej záchrannej služby,“ uviedla ministerka.

>>> správu budeme aktualizovať

Najnovšie Články