Denná Tlač

Týždeň očami Pavla Urbana: Matovič sa akože ospravedlnil Sulíkovi, Kollár chce predčasné voľby

Týždeň očami Pavla Urbana: Matovič sa akože ospravedlnil Sulíkovi, Kollár chce predčasné voľby

Uplynulý týždeň nám toho veľa priniesol. Najväčšiu pozornosť určite upútalo opätovné hlasovanie o sociálnom balíčku z dielne Igora Matoviča. Nestalo sa nič nového. Presadil ho iba za podpory kotlebovcov. On v tom nevidí žiaden problém, tak ako my nevieme, prečo je stále vo vláde. O balíčku som už písal a jednoducho neviem, čo tam treba dodať.

Premiér Eduard Heger asi konečne zaúradoval a donútil Matoviča, aby sa ospravedlnil za svoje slová na adresu Richarda Sulíka. Niekto si povie, že znovu nastane idylka v koalícii, ja tomu neverím.

Kto o čom, Boris Kollár sa znovu chystá porušiť koaličnú zmluvu. Sám si je toho vedomý, ale ponuka v súčasnosti najsilnejšej strany, aspoň podľa preferencií, Hlasu-SD o povolebnej spolupráci je lákavá a zabezpečí teplučké miesto pre neho a jeho „rodinu“ aj na nasledovné štyri roky. Mohol by som písať aj o medveďoch v parlamente, ale tom o týždeň, lebo rozprávka sa ešte neskončila.

Po náznakoch, že súčasná koalícia po n-týkrát končí, spozornel aj premiér Heger. Mnohí mu vyčítajú, že vôbec nekoná a necháva Matoviča, aby si robil čo chce, bez ohľadu, či to ohrozuje súčasnú vládu.

Matovič zastal pred kamery, verejne sa ospravedlnil svojmu koaličnému partnerovi a prosí o odpustenie. Samozrejme čaká, že tak urobí aj druhá strana. Krok krásny, keby nebolo keby. Samozrejme v tom ospravedlnení nemohol nespomenúť, že je vlastne obeťou práve on, lebo z opačnej strany za tri dni došlo až k 365 útokom na jeho osobu. A tu je vlastne problém.

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Najnovšie Články