Denná Tlač

Tri okresy na strednom Slovensku čakajú rozsiahle odstávky, bez elektriny ostanú takmer 3-tisíce domácností

Tri okresy na strednom Slovensku čakajú rozsiahle odstávky, bez elektriny ostanú takmer 3-tisíce domácností

Počas budúceho týždňa budú v troch okresoch Banskobystrického a Žilinského kraja rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocítia ich takmer 3-tisícky domácností v okresoch Banská Bystrica, Rimavská Sobota a Liptovský Mikuláš.

Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

Niektoré ulice v liptovských obciach Liptovská Kokava, Pribylina a Vavrišovo čaká prerušenie distribúcie elektrickej energie v utorok 30. mája. V čase od 8:00 do 16:30 ju nebude mať k dispozícii dokopy asi tisíc odberných miest. Obmedzenia budú súvisieť s pravidelnou lezeckou revíziou vzdušného vedenia vysokého napätia.

„V Liptovskej Kokave a Pribyline bude odstávka elektriny pokračovať aj v stredu 31. mája. Takisto potrvá od 8:00 do 16:30. Dotkne sa iných odberných miest ako v utorok, spolu ich bude približne 500. Aj v tomto prípade bude dôvodom revízia vedenia,“ informoval Gejdoš.

V utorok 30. mája čaká plánovaná odstávka elektriny obyvateľov obcí Abovce, Kráľ a Riečka v okrese Rimavská Sobota.

„Odstávka začne o 7:30 a skončí o 16:30, pričom bez elektrického prúdu zostane asi 500 domácností. Príčinou bude lezecká revízia vzdušného vedenia vysokého napätia,“ uviedol Gejdoš.

V stredu 31. mája by sa mali pripraviť na odstávku elektriny obyvatelia Slovenskej Ľupče, Lučatína a Medzibrodu v Banskobystrickom okrese. Pre opravy na úrovni vysokého napätia potrvá od 7:30 do 16:30 a zasiahne zhruba 750 odberných miest.

SSD je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 770-tisíc domácností a firiem.

Najnovšie Články