Denná Tlač

Taraba má dva dôvody, prečo nebude rokovať s opozíciou ani s koalíciou o jeho kandidatúre na podpredsedu

Taraba má dva dôvody, prečo nebude rokovať s opozíciou ani s koalíciou o jeho kandidatúre na podpredsedu

Tomáš Taraba (ŽIVOT – národná strana) na sociálnej sieti facebook vysvetlil, prečo nebude rokovať ani s opozíciou, ani s koalíciou o jeho kandidatúre na podpredsedu parlamentu. Má vraj na to dva dôvody.

„Neexistuje človek v koalícii a v opozícii, ktorý by mne mohol povedať, za aký zákon mám v rozpore so svojím svedomím hlasovať alebo nehlasovať ako výmenu za podporu na funkciu,“ vysvetlil poslanec svoj prvý dôvod.

Strane Hlas-SD vraj verejne odkázal, že im nebude pomáhať vrátiť Sulíka do vlády bez toho, že by Sulík dal hlasy na predčasné voľby.

„Ich kamarátstva a snaha vytvoriť vládu Hlas, SaS a PS ma vôbec nezaujímajú. Ak pomoc Sulíkovi vrátiť sa do vlády bez predčasných volieb by mala byť podmienka podpory Hlasu, nestojím o ňu, napísal.

Vysvetlil tiež, že rovnako tak odmietol požiadavku od Petra Pčolinského (Sme rodina), aby urobili dohodu o podpore vládnych zákonov za výmenu podpory na post podpredsedu.

„Neexistujú také okolnosti, ktoré by mňa prinútili toto urobiť. Práve preto je dobré, aby si ľudia všímali ako sa kšeftuje na Slovensku s každou funkciou a ja toho súčasťou určite nebudem,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie.

Najnovšie Články