Denná Tlač

Štátu sa podarilo výrazne znížiť cenu za terénne úpravy priemyselného parku v Rimavskej Sobote

Štátu sa podarilo výrazne znížiť cenu za terénne úpravy priemyselného parku v Rimavskej Sobote

Hrubé terénne úpravy priemyselného parku v Rimavskej Sobote zabezpečí spoločnosť Metrostav Slovakia. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania.

Štátna spoločnosť MH Invest, ktorá má výstavbu parku na starosti, pritom na zákazke výrazne ušetrila. Kým pôvodná predpokladaná celková cena atakovala 4,7 mil. eur bez DPH, konečná vysúťažená cena klesla na približne 2 mil. eur bez DPH.

O zákazku sa uchádzalo 12 záujemcov, o víťazovi verejnej súťaže rozhodla najnižšia cena. Štátna firma a spoločnosť Metrostav Slovakia podpísali zmluvu 7. septembra. Do priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri investícia nemeckej spoločnosti Winkelmann. Podnik plánuje do novej fabriky na výrobu nádrží pre čerpadlá a tepelné ohrievače investovať približne 110 mil. eur a vytvoriť zhruba 450 priamych pracovných miest. Začiatok produkcie je plánovaný na rok 2025.

Vznik priemyselného parku v Rimavskej Sobote odsúhlasila vláda ešte v januári 2021. V júli minulého roka získal projekt osvedčenie o významnej investícii.

Technická infraštruktúra pre nový priemyselný park by mala stáť takmer 12 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Celkové územie priemyselného parku je rozdelené na štyri etapy, ktoré majú plochu spolu 84,7 hektára a nachádzajú sa okolo budúcej trasy rýchlostnej cesty R2.

Najnovšie Články