Denná Tlač

Starať sa o srsť psa neznamená len česanie. Dôležitá je vnútorná výživa

Starať sa o srsť psa neznamená len česanie. Dôležitá je vnútorná výživa

Niekedy si to ani nevšimneme a srsť psa sa pomaličky zhoršuje. Až keď pĺznutie naberá na intenzite, srsť redne a je slabá, nebodaj objavíme aj lysé miesta na koži… vtedy zvykneme spozornieť. Návšteva u veterinára je už v takom prípade nevyhnutnosť, zrejme ide o parazity alebo alergiu. Ale srsť niekedy slabne aj kvôli nedostatku živín.

S dlhosrstými psíkmi chodievame zväčša do psích salónov a minimálne raz denne sa im venujeme aj doma. Ak je problém, mali by sme si to všimnúť na objeme vyčesanej srsti a zrejme to zaznamená aj náš interiér doma. Pĺznutie na jar či na jeseň je celkom normálna sezónna výmena srsti u psov. Ale ak sa objavia nezvyčajné javy, nadmerné pĺznutie a suchá, miestami holá koža, návštevu veterinára neodkladajte.

Psík môže byť alergický na niektorú zložku potravy, môže mať vonkajšie parazity, môže mať aj vážnejšie ochorenia. Nepodceňujte však ani poriadnu výživu od útleho detstva psa. Správna starostlivosť o šteniatko obnáša nielen voľbu kvalitného krmiva – či už chcete kŕmiť surovým mäsom alebo konzervami a granulami – ale aj vitamíny na podporu zdravia kože. Univerzálnou bielkovinou pre všetky zvieratá je kolagén. Telo človeka aj zvieraťa si kolagén tvorí samo, ale len do určitého veku, potom môže byť jeho produkcia nedostatočná. Keďže kolagén tvorí až 70-80% kože a 70% kĺbovej chrupavky, nedostatok kolagénu sa ako prvý prejaví na koži, srsti a tiež pohybovom aparáte. Takže doplniť kolagén zvieratku nie je vôbec zlý nápad.

„Kolagén môže pomôcť vášmu zvieraťu s mnohými problémami. Napríklad pri starnutí kože, pigmentových škvrnách, suchej a popraskanej koži, nekvalitnej a padajúcej srsti a hrive, so slabými a lámavými pazúrami a rohovinou,”hovorí MVDr. Markéta Sedlinská z Veterinárnej a farmaceutickej univerzity Brno.

Ideálne je podávať psíkovi 100% čistý morský kolagénový hydrolyzát. Morské ryby sú skvelým zdrojom molekulárne čistého kolagénu a ten sa spracováva šetrným štiepením, mikronizáciou na jemný prášok. V takejto hydrolyzovanej forme účinkuje ako vlastný kolagén. Telo psa ho použije tam, kde treba. Takéto kritériá kvalitného výživového doplnku pre psov spĺňa český Incapet Collagen. Ten vznikol po úspechu kolagénu pre ľudí, Inca Collagen. Obľúbená značka si za 7 rokov existencie na českom a slovenskom trhu získala viac než 200 tisíc spokojných a stálych zákazníkov. Preto firma začala vyrábať aj kolagén pre psy, mačky a kone.

Incapet Collagen dokáže pomôcť u psov takto:

„Máme za sebou mesiac užívania morského kolagénu od IncaPet Collagen. Myslím, že väčšie zhodnotenie budem môcť robiť až po niekoľkomesačnom užívaní, ale za tento mesiac môžem určite povedať, že sa mi zdá, že sa všetkým našim psím dievčatám o niečo zlepšila srsť, je hebkejšia a vyzerá lepšie,” hodnotí Nikol Pospíšilová z českej chovateľskej stanice Bohemian Crystals.

Incapet Collagen skúšali podávať zvieratkám aj v Slobode zvierat. Francúzsky buldoček Fred, vtedy iba dvojročný psík si už stihol vytrpieť dosť, no Incapet Collagen aj jemu pomohol pri zotavovaní. „Slabé osrstenie po celom tele, najmä na hlave, ojedinele aj ložiská bez srsti, koža suchá zhrubnutá, pravdepodobne demodikóza a minerálny deficit. Toho času 3. týždeň užíval Incapet Collagen, ktorý výrazne pomohol pri liečbe a hojení rán,” hodnotili pracovníci útulku.

Incapet Collagen môžete svojmu psíkovi nasadiť preventívne, ľahko sa podáva a keďže je prírodný, neuškodí ani vyššia dávka. Kolagén v prášku je delený do vrecúšok po 3000 mg, čo je vhodná denná dávka pre menších psov, väčším (nad 20 kg) môžete podávať aj dva sáčky denne. Pri akútnych problémoch s kožou, nadmernom vypadávaní srsti alebo ako podporná výživa pri liečbe kožných ochorení je dobré podávať vyššiu dávku aj u menších psov. Keďže je to čistý morský kolagén, má jemnú arómu rýb a psy ho milujú. Dokáže byť výborným doplnkom ku každodennému jedlu.

Tento článok nie je autorským obsahom Webnoviny.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Najnovšie Články