Denná Tlač

Slovnaft investuje do ďalších generálnych revízií 37 miliónov

Slovnaft investuje do ďalších generálnych revízií 37 miliónov

Bratislavská rafinéria Slovnaft začne vo štvrtok 10. októbra druhú časť plánovaných generálnych revízií, investujú do nich 37,6 milióna eur. Petrochemickú časť rafinérie odstavia na necelých osem týždňov, opätovne ju plánujú spustiť začiatkom decembra. Informoval o tom dnes hovorca Slovnaftu Anton Molnár v tlačovej správe.

„Počas generálnych revízií bude prebiehať kontrola technického stavu a údržba zariadení, ako aj ich modernizácia,“ vysvetlil Molnár s tým, že v rámci prác chcú aj znížiť emisie oxidov dusíka o polovicu na jednej z výrobných jednotiek tak, aby rafinéria plnila požiadavky európskej legislatívy. Hovorca Slovnaftu upozorňuje obyvateľov okolia na zvýšenú hladinu hluku a vznik zápachu, ktoré môžu sprevádzať generálne revízie.

Prvá časť generálnych revízií stála rafinériu 75 miliónov eur. V prvej polovici roka vykonával Slovnaft generálne revízie na 21 výrobných jednotkách. „Na historicky najväčších odstávkach v dejinách rafinérie sa podieľalo okrem zamestnancov Skupiny Slovnaft aj takmer 2 000 externých pracovníkov,“ podotkol Molnár.

Najnovšie Články