Denná Tlač

Slovensko je o krok bližšie k vybudovaniu špičkového automobilového závodu, s Volvom podpísali zmluvu o kúpe pozemku

Slovensko je o krok bližšie k vybudovaniu špičkového automobilového závodu, s Volvom podpísali zmluvu o kúpe pozemku

Slovensko je o krok bližšie k vybudovaniu špičkového výrobného závodu pre výrobu automobilov. V pondelok totiž štátna spoločnosť Valaliky Industrial Park a firma Volvo Car Slovakia podpísali zmluvu o kúpe pozemku.

Ako informuje Ministerstvo hospodárstva SR, tento krok predstavuje začiatok aktívnej fázy výstavby nového závodu pri Košiciach.

Rezort hospodárstva zároveň upozornil, že vkročením do tejto fázy začína Volvo Cars aktívne hľadanie kľúčových talentov a následne i obsadzovanie nových pracovných pozícií v regióne, pričom spoločnosť plánuje v novom závode vo Valalikoch pri Košiciach zamestnať tisíce zamestnancov.

„Výrobná kapacita nového moderného závodu zameraného na elektromobily bude státisíce vozidiel ročne,“ dodalo ministerstvo.

Volvo Cars sa dlhodobo zameriava na najvyššie globálne štandardy v oblasti energetickej a environmentálnej účinnosti. Nový závod bude využívať iba klimaticky neutrálne zdroje energie v súlade s ambíciou spoločnosti dosiahnuť do roku 2025 klimaticky neutrálnu výrobu.

Najnovšie Články