Denná Tlač

Škoda bola opäť najpredávanejšou značkou nových áut, vzrástol záujem o nákladiaky

Škoda bola opäť najpredávanejšou značkou nových áut, vzrástol záujem o nákladiaky

V auguste tohto roku sa na Slovensku predalo 6 695 nových osobných automobilov. V medziročnom porovnaní to predstavuje iba mierny pokles na úrovni 1,2 percenta. Ako ďalej informuje Zväz automobilového priemyslu SR, registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli v minulom mesiaci 591 vozidiel, čo je oproti augustu 2021 pokles o 15,1 percenta.

Najpredávanejšou značkou nových osobných automobilov na Slovensku bola aj v auguste opätovne Škoda. Jej podiel dosiahol 16,5 percenta. Na druhej pozícii bola značka Hyundai a tretie miesto obsadila Toyota.

Obe mali trhový podiel na približne rovnakej úrovni 11,5 percenta. V kategórii úžitkových vozidiel dominoval tak ako v predchádzajúcom období Fiat s podielom 16,6 percenta.

V kategórii nákladných vozidiel do 12 ton sa v auguste predalo 29 vozidiel, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast o 45 percenta.

Pri nákladných automobiloch nad 12 ton dosiahli predaje celkový výsledok 192 vozidiel, čo je zvýšenie o 36,2 percenta. V uplynulom mesiaci sa tiež na Slovensku predalo 11 autobusov.

Najnovšie Články