Denná Tlač

Rusko hlási jeden smutný rekord za druhým, za jeden deň mal COVID-19 na svedomí 973 obetí

Rusko hlási jeden smutný rekord za druhým, za jeden deň mal COVID-19 na svedomí 973 obetí

Rusko v utorok nahlásilo nový rekordný počet úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom. Krajina totiž čelí silnej vlne nákaz a tempo vakcinácie je pomalé.

Štátny úrad pre boj proti pandémii uviedol, že za uplynulý deň na koronavírus zomrelo 973 ľudí. Išlo o najvyšší denný počet od vypuknutia pandémie.

Krajina tento mesiac zaznamenáva jeden rekordný počet úmrtí za druhým. Denný počet infekcií sa tiež nachádza v blízkosti rekordných maxím.

V utorok Rusko nahlásilo 28 190 nových potvrdených prípadov nákazy. Celkovo doteraz úrad na boj proti pandémii zaznamenal viac ako 7,8 milióna nákaz a 218 345 úmrtí, čiže najviac v Európe.

Ruský štatistický úrad Rosstat však ráta aj úmrtia, v prípade ktorých koronavírus nepovažovali za hlavnú príčinu. Rosstat tak hlási podstatne vyšší počet obetí ochorenia COVID-19, a to zhruba 418-tisíc.

Podľa ruskej vlády je dôvodom prudkého rastu počtu infekcií a úmrtí pomalé tempo očkovania. Len 47,8 milióna Rusov, čiže necelých 33 percent populácie 146-miliónovej krajiny, podľa vládnych údajov doteraz dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu.

Úplne zaočkovaných je 42,4 milióna obyvateľov Ruska, čiže zhruba 29 percent populácie.

Najnovšie Články