Denná Tlač

Rozlúčka s letom na Malte: Týchto 5 veľkolepých udalostí treba zažiť na vlastnej koži

Rozlúčka s letom na Malte: Týchto 5 veľkolepých udalostí treba zažiť na vlastnej koži

Vysnená dovolenková destinácia oslavuje okrem iného aj to, že leto s covidom zvládla na výbornú. Ostrovný štát Malta pripravuje rozlúčku  s letom v podobe nezabudnuteľných koncertov, leteckých šou, ohňostrojov a iných podujatí. A to všetko s dôrazom na vašu bezpečnosť i zdravie.

Slnečný dovolenkový raj na zemi – Malta, si získal svoju povesť obľúbenej dovolenkovej destinácie právom. Okrem nekonečných chvíľ relaxácie a možnosti objavovať rozmanité umelecké, kultúrne a prírodné bohatstvo predstavuje bezpečné miesto, kde sa dá uniknúť pred pandémiou. Malte sa podarilo zvládnuť boj s COVID-19 spôsobom, ktorý  ocenila Svetová zdravotnícka organizácia a aj EÚ. S viac ako 80% zaočkovaných dospelých patrila táto krajina medzi najbezpečnejšie dovolenkové destinácie v roku 2021, a preto leto s covidom zvládla na výbornú. To si zaslúži oslavu a nie hocijakú. Stredomorské súostrovie chystá rozlúčku s letom v podobe nasledujúcich podujatí.

Milujete úchvatné záblesky ohňostroja, ktoré maľujú nočnú oblohu žiarivými farbami? Tak si nenechajte ujsť maltský ohňostroj, ktorý patrí medzi najlepšie ostrovné ohňostroje. Bude sa konať štyri dni a to na štyroch úžasných miestach. Ohňostroj začína 4. septembra v Gozo, 9. septembra v Mqabbe, 11. v Mellieħi a končí 20. septembra vo Vallette veľkým finále.

Ďalším podujatím, ktoré poteší najmä fanúšikov rockovej hudby je Malta Rocks. Tento koncert pod holým nebom sa udeje 17. septembra v maltskej Floriane a predstaví sa na ňom množstvo zvučných mien z hudobného priemyslu ako napríklad Destiny, Kantera, Kersten Graham, Lapes, Michela, Mikaela, Matthew James a kapela, Owen Leuellen, Red Electrick, The Busker, The Rifffs, Tribali a Wayne s kapelou. Okrem toho tu dostanú priestor predviesť svoj talent i miestni umelci.

Malta Rocks podľa organizátorov má naštartovať  novú éru post-covid pre miestny zábavný priemysel. Bude sa organizovať za prísnych podmienok, ktorých cieľom je zabezpečiť čo najväčšiu ochranu zdravia účinkujúcich, návštevníkov a organizátorov. Z tohto dôvodu bude pri rezervácii lístkov online na visitmalta.com k dispozícii maximálne 6 miest na sedenie so vzdialenosťou 2 m medzi skupinami a celkové bubliny budú mať maximálne 340 ľudí. Pri vstupe bude kontrolovaná teplota a tiež či sú návštevníci vlastníkmi platného očkovacieho certifikátu COVID-19.

Chcete znovu zažiť koncert, ktorý zmenil svet? Príďte dňa 24. septembra do Floriany na Malte, kde sa bude konať jedno z vrcholových podujatí maltskej rozlúčky s letom  It’s a Kind of Magic- The Queen Story.

Veľkolepý koncert rozpráva príbeh Freddieho Mercuryho, Briana Maya, Rogera Taylora a Johna Deacona prostredníctvom ich mimoriadnych hitov a piesní hudobných legiend, ktoré ich inšpirovali. Až 60-členný koncertný orchester BBC a dynamická rocková kapela spolu s hviezdnymi spevákmi predvedú piesne od Jimiho Hendrixa, Led Zeppelina, Arethy Franklinovej, Johna Lennona a ďalších. Spolu so skupinou Queen oživia legendárne vystúpenie na Live Aid zo štadiónu Wembley v roku 1985.

Moderátorom je Tony Hadley, popredný spevák kultovej skupiny Spandau Ballet z 80. rokov. Hadley zároveň vzdá hold Queenovi, ktorý prepožičal svoj úžasný hlas jednému z ich najznámejších hitov.

Tony Vincent, hviezda muzikálu Queen We Will Rock You, spolu s poprednými spevákmi ako Vanessou Haynesovou, Rachael Woodingovou, Ashtonom Jonesom, Timom Howarom a vokálnou skupinou Capital Voices, predstavia ohromujúcu škálu hitov skupiny Queen vrátane skupiny Killer Queen – Somebody To Love, Don’t Stop Me Now, Under Pressure, We Are the Champions, Bohemian Rhapsody a ďalšie!

It’s a Kind of Magic- The Queen Story sa opäť organizuje v prísnom súlade s platnými protokolmi COVID-19, čo znamená, že všetci návštevníci musia mať platný očkovací preukaz a budú sedieť v maximálnych skupinách po 6 osôb s bublinami 340 osôb, ktoré budú od seba vzdialené 2 metre.

V dňoch 25. a 26. septembra budete môcť po trojročnej prestávke obdivovať úchvatné letecké akrobacie. Už 26. ročník maltskej medzinárodnej leteckej šou Malta International Airshow je ďalším podujatím, ktorým sa Malta lúči s odchádzajúcim letom. Pozdĺž pobrežia zálivu St Paul’s Bay svoje obdivuhodné letecké umenie predvedie až 8 rôznych krajín, pričom statická ukážka sa bude konať na medzinárodnom letisku Malta Airport.  Uvidíte množstvo veľkolepých predstavení, od malých prúdových lietadiel po rýchle nadzvukové prúdové lietadlá,  helikoptéry a národné akrobatické tímy.

Na záver veľkolepej rozlúčky s letom zaznie naživo odvážna a iskrivá klasika elektronickej hudby v podaní tanečného priekopníka a jedného z najznámejších britských DJ –ov, Peteho Tonga. Toto ďalšie z vrcholových podujatí sa odohrá vo Floriane dňa 28. septembra a sľubuje nezabudnuteľný zážitok. DJ Pete Tong spolu s The Heritage Orchestrom (HER_O) a dirigentom Julesom Buckleyom predvedie okrem iného aj svoje hity z posledných troch albumov: Classic House, Ibiza Classics a Chilled Classics.

Ikonický koncert elektronickej hudby bude taktiež organizovaný za podobných podmienok ako v prípade predchádzajúcich podujatí.

Príďte sa rozlúčiť s letom prostredníctvom nezabudnuteľných podujatí na Malte. Viac na visitmalta.com.

Informačný servis

Najnovšie Články